Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Zombie Loan

5. září 2010 v 10:43 | Siwa

ZOMBIE LOAN

z-loan
Ani vlastně nevím, jak jsem se k tomuhle nejprve jedenáctidílnému, pak třináctidílnému anime dostala, ale rozhodně vím, že jsem chybu neudělala. Zombie Loan ve mně zanechalo dost silných pocitů, ať už mluvím o smutku nebo naprostém štěstí.


Zombie Loan:
Dílů: zatím 13
Žánr: horor, fantasy, akční, komedie...

Obsah:
Zombie Loan je o dvojici kluků - Tachibana Shito a Akatsuki Chika. Oni jako jediní přežili zřícení mostu, kde zemřelo 20 lidí. Od té doby se jim říká kluk A (Shito - ten vlevo) a kluk B (Chika) a pořád drží při sobě.
Na jejich škole je dívka, Kita Michiru. Nechává se ovládat ostatními, chodí jim kupovat obědy apod. Nosí brýle… když je ale sundá, vidí věci, které nechce - černé kruhy kolem krků lidí, kteří zemřou. A ty vidí i u Shita a Chika. Černý kruh mají i zombie!z-loan
Na kluky narazí na hřbitově, zrovna když si vyměňují pravé ruce (myslí se od zápěstí ke konečkům prstů)! Chtěla zůstat nezpozorovaná, ale jakmile to uviděla, zaječela, takže to moc nenápadné nebylo. Kluci se pak rozhodovali, jestli ji zabít nebo ne, když je viděla. Chiko dokáže "vyčarovat" dlouhý meč, který je připoutaný k jeho zápěstí okovy. A Shito zase dokáže vytvořit pistoli; i on je ke své zbrani přikovaný. Tomu, co dokážou, se říká zhmotňování ektoplazmy.
Namíří svými zbraněmi na Michiru. Zvedne se vítr a začne hrát velmi pěkná, tajemná hudba. A…
Doporučuji se podívat na první díl tohoto anime. Ke stáhnutí najdete zde. Promiňte, ale nemůžu vám to říct. Vážně stojí za to se na to podívat.

z-loan
Takže, jak už jsem psala - kluci si vyměnili pravé ruky. Je to následek chyby Převozníka, který je dával dohromady. Ano, dával dohromady. Oni totiž při té nehodě také zemřeli, ale stali se zombiemi. Převozník jim bohužel zaměnil ruce. Od té doby musejí být u sebe. Když se totiž dostanou moc daleko od sebe, ruce jim upadnou a rozloží se. Zhmotnit ektoplazmu dokážou jen, pokud si ruce vymění, takže každý má tu svou. Nesmějí je mít ale déle jak hodinu, jinak se stane to samé, jako u prvního případu… upadnou a rozloží se.
Oba se moc nemusejí, takže jsou dost časté výhružky: "Zabiju tě!" Hned v prvním díle Chiko Shitovi na tohle klidně odpoví: "Nemyslíš si, že už by to bylo trochu zbytečný?" :-D (Samozřejmě záleží, jaké titulky si stáhnete.)

z-loan
CHIKA
Já osobně jsem si ihned zamilovala Chika. Částečně kvůli jeho vzhledu, ale z větší části kvůli jeho komickému chování. Většinu vtípků a situací k smíchu zajistí on. Navíc je anime v japonštině, takže prostě slyšíte originální melodii hlasu. I když čtete titulky, melodie hlasu vám řekne, jak to bylo řečeno a váš mozek si to už spojí. Kdybych si měla vybrat mezi nadabovaným Z-Loanem a tím originálním s titulky, neváhala bych a vybrala si titulky. Číst rychle dokážu, takže mi to nedělá žádný problém.
z-loan
Tohle anime je povedené, vtipné, ale dokáže i rozesmutnit a zaútočit na vaše srdce. Dost často se tam stane, že je náběh na strašně citovou situaci plnou vážnosti, ale Chiko do toho něco plácne a hned je z toho úplný opak.
z-loan
SHITO
O Chikovi už jsem povídala dost, tak teď o Shitovi. Kdo je, vám neřeknu, zkazila bych překvapení, které tvůrci anime vymysleli opravdu dokonale. Řeknu jen, že je opak Chika. Nemá rád jeho vtípky, radši se drží stranou s chladnou hlavou a je mnohem tišší než on. Oslovuje každého jeho příjmením - Akatsuki, Kita-san (což znamená vlastně slečna Kita) atd. Chika to dost štve.

z-loan
Občas jsem se do děje a hlavně toho vysvětlování docela zamotala, ale druhé shlédnutí to napravilo. Takže abyste věděli - oba jsou zombie a zabíjejí ostatní zombie, které nemají na světě co dělat. Pokud je někdo zabit zombie, stane se z něj tohle taky. A Z-Loan ("Z-dluh") má za úkol se jich zbavovat. Za každou zombie je odměna (čím větší nebezpečí, tím větší odměna) a Chika a Shito ji za ně dostávají. Každá zombie má na krku černý kruh, který vidí Michiru a tím je pro ně důležitá. Kluci se těch kruhů chtějí zbavit a žít.
Michiru je při jedné misi zabita. Znovu se ale probere. Převozník, který Z-Loan vede, jí oznámí, že kluci za ni zaplatili. Obětovali své peníze, aby žila. Díky jejím Shinigami očím ("oči boha smrti") totiž dokážou rychleji najít zombie s černým kruhem na krku a rychle tak dluh vyrovnají. Michiru si ale musí tu cenu odpracovat a to tím, že bude hledat zombie. A tak začíná jejich opravdové dobrodružství.
Většina vysvětlení je v anime srozumitelná a hlavní je, že tam vůbec jsou a nemusíte si s tím vším lámat hlavu bůhvíjak dlouho.

Takže doporučuji!
Hodnocení:

99%

(To jedno procento tam není proto, že samozřejmě všechno má nějaké chyby a určitě se našly chvíle, kdy bych byla spokojenější s jiným řešením nebo jiným dějem, ale to je prostě vždycky. Takže 99% je vlastně to nejlepší hodnocení, jaké dávám. Byla jsem dost spokojená.)

Dobrý nápad, dobrý děj, dobrá hudba, dobrá kresba… a hlavně přitažliví kluci :-D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eisha Eisha | E-mail | 6. ledna 2013 v 12:15 | Reagovat

Ahoj ^^ pěkná recenze :), chtěla bych se zeptat, kde jsi sehnala titulky k dílům 12 a 13 :)...

2 Siwa Siwa | Web | 6. ledna 2013 v 12:49 | Reagovat

[1]: Už ani nevím. Stránky, které jsem tu dřív měla jako odkaz, už nefungují. Zkus hledat na různých stahovacích stránkách (např. ulozto.cz apod.), nebo jen zadej do google vyhledávače třeba heslo "zombie loan cz titulky download" a podobná slova. Určitě by ti mělo něco vyjet, případně ti to rovnou najde videa s českými hardsuby. :-) Hodně štěstí při hledání a jsem ráda, že se stará recenze líbí.

3 Eisha Eisha | 6. ledna 2013 v 14:46 | Reagovat

Zkoušela jsem, ale ty poslední díly jsou jen v aj :/... Ale děkuju moc za radu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama