Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Září 2010

Úryvek z knihy Tetovaný

30. září 2010 v 11:16 | Siwa |  Knihy

Peter V. Brett

Tetovaný

peter v. brett - tetovanýAnotace:
Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci - démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami - mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká.
Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá.

Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné - vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.
Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci.
Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě - a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní.
Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit…
Společně budou čelit noci.

První díl trilogie. Druhý díl Pouštní kopí se připravuje k vydání na září/říjen letošního roku.

Úryvek pod perexem.

Doodlezfreaky

30. září 2010 v 9:45 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Úplnou náhodou jsem narazila na tuhle úžasnou uměleckou duši. Její obrázky se mi moc líbí, kreslí je tužkou (nebo perem, nevím). Jsou jednoduché, ale přitom plné detailů a přesto vám dávají pocit, že je načmárala jen tak narychlo.

Taky bych chtěla umět takhle kreslit... no, kdo by ne, že? Jenže ať se snažím, jak se snažím, takhle to nedokážu. Každý máme vlastní styl kresby a myslím si, že ten její je suprový.

Všechny její obrázky si můžete prohlédnout tady, v její galerii na DeviantArtu.


E- knihy: Hraničářův učeň

30. září 2010 v 9:14 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Série Hraničářův učeň v podobě E-knih.
Stránky stahování: ulozto.cz
Formát: PDFHořící most (nefunkční link, ještě neopraveno)

Ledová země (nefunkční link, ještě neopraveno)

Nositelé Dubového listu (nefunkční link, ještě neopraveno)

Výkupné za Eraka (nefunkční link, ještě neopraveno)
Halt v nebezpečí (zatím ne)

Středověká strategie

30. září 2010 v 8:40 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Narazila jsem na nevím, jestli zrovna novou, ale ještě docela neznámou hru:

Europe 1400

Začínáte jen s malou dílnou a postupně se dostáváte na vyšší a vyšší pozice. Můžete si vybrat, jestli chcete mít magický obchod, barvírnu, bylinkářství, parfumerii, laboratoř, medico... nebo jestli se chcete stát zloději a vydělávat si krádežemi. Můžete rozvíjet schopnosti své postavy, dostávat se do vysokých postů na radnici (můžete být starosta nebo dokonce boss zlodějů!), obchodovat a bohatnout. (Dokonce i podplácet, abyste měli práci rychleji.)
Jsem tam teprve chvíli, narazila jsem na to nedávno, ale jsem docela spokojená. Ještě jsem neobjevila všechny možnosti a stránky se klidně můžou ještě rozvíjet, takže počkám a uvidím.

Stránky jsou v češtině, takže se nebojte :-D

s1.cz.europe1400.com


Anime AKIHABARA

30. září 2010 v 8:09 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Super stránky pro fanoušky Anime. Můžete se zaregistrovat a stahovat a hledat různá anime. Bude se vám to započítávat do statistiky. Najdete mě tam pod nickem - samozřejmě - Siwa. Zrovna začínám, takže statistika bude nějakou dobu prázdná. Nemám na anime moc času kvůli škole, ale jakmile bude volno, dám sem recenze na anime a odkazy a... a... a...

anime.akihabara.cz
Barvy na blog

30. září 2010 v 8:08 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Máte představu o designu svého blogu a "vaše" barva není v nabídce např. písma nebo stránky? Zajdi na http://www.ladylony.com/seletordecores.htm, kde najdeš tabulku s nekonečně mnoho odstíny barev. Najdi tu svou, klikni a zkopíruj kód do kódu barvy např. písma. Je užitečné mít tuhle stránku kdykoliv po ruce, protože se tam dá najít opravdu mnoho odstínů všech barev.

Deník dvou spisovatelek

30. září 2010 v 8:08 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

DENIK-SPISOVATELKY.BLOG.CZ

Tak na téhle adrese (denik-spisovatelky.blog.cz) najdete - podle mě skvostné - dílo dvou mladých spisovatelek.
Knihu píší společně a mají je rozdělené na kapitoly, takže se v tom neztratíte. Myslím si, že příběh je poutavý a je i dobře napsán. Spousta lidí, kteří si to jednou přečetli, se k tomu rádi vracejí a nadšeně hltají každou další kapitolu. Já samozřejmě těmto nadaným spisovatelkám moc přeju, aby knihu dopsaly a aby se z ní stal bestseller nejenom v ČR.

Pozn.: Tento obrázek → berte jen jako dočasnou upoutávku, protože na svých stránkách střídají mnoho vzhledů.

Liter.cz

30. září 2010 v 8:07 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Liter.cz

Ahojík,
včera jsem nemohla usnout, tak jsem prohledávala internet. Jelikož jsem opravdu vášnivý čtenář (hlavně fantasy), narazila jsem na úžasné stránky:
Když se tam přihlásíte, můžete komentovat povídky ostatních nebo psát své vlastní příběhy. Moc se mi líbí, že je to rozdělené do kategiorií jako např. romány, pohádky, reportáže, básně, atd. Mohlo by to být trochu přehlednější, to ano, ale když už člověk ví, kterou povídku hledá (když třeba čeká na pokračování od někoho, kdo má opravdu talent), je to hned snadnější.
Je to ráj čtenářů a nadějných spisovatelů. Kdo ví, třeba jednou vyjde český bestseller a autor bude přitom člen Litery.
Myslím si, že když má člověk možnost zveřejnit své dílo, je dobré, aby ten, kdo si ho přečte, napsal komentář. Vím, musíte se tam přihlásit, ale... no nic. Nicméně je dobré, aby autor věděl, jestli se jeho povídka líbí nebo naopak.
Tak budoucím spisovatelů ZDAR! A čtenářům krásné čtení!

14.září 2010 + omluva

14. září 2010 v 16:52 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Zdravím. Rozhodla jsem se malilinko pozměnit design blogu, ale nějak mi to blbne. Omlouvám se tedy, jestli se vám zrovna zobrazí nějaká prapodivná kombinace. Doufám, že mi to časem půjde. Vyzkoušela jsem to už na třech počítačích, ale prostě to blbne.
Teď mám vzhled úplně rozházený, takže se ještě jednou omlouvám.
Omlouvám se, omlouvám se, omlouvám se...

Jinak přeju hezký den. U nás zrovna poprchává, takže doufám, že u vás krásně svítí sluníčko. Jestli ne a máte špatnou náladu, dejte si teplé kakao nebo ovocný čaj a zachumlejte se do peřiny. Nebo zhlédněte pár filmíků (nebo anime :-D), pusťte si své oblíbené písničky nebo zahajte útok na ledničku!!! XD
I když je teprve úterý a zítra nás, děti, čeká škola, užijme si to dneska. Já musím ještě na kroužek, takže do užívání mám daleko, ale hned po tom se asi vrhnu na ledničku :-))) a pak do postele.
To bylo vše do mého deníčku, doufám, že jsem vás neunudila ke spánku.

Pozvání: Exhibice korejského národního týmu KTA

8. září 2010 v 15:41 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Tento víkend (sobota 11.9.2010) se v Praze v hale Sparty (vedle fotbalového stadionu na Letné) koná vystoupení exhibičního korejského národního týmu KTA. Vystoupí u nás po 11 letech a měl by tam být každý, kdo má taekwondo opravdu rád (pro nás taekwondisty). Ostatní to můžou navštívit z důvodu, aby viděli úžasnou show s mistry tohoto bojového umění.

Anime recenze

5. září 2010 v 11:27 | Siwa
Seznam anime, které jsem zhlédla. Zatím tu je jen tolik, ale postupem času jich tu bude víc.

Zombie Loan

5. září 2010 v 10:43 | Siwa

ZOMBIE LOAN

z-loan
Ani vlastně nevím, jak jsem se k tomuhle nejprve jedenáctidílnému, pak třináctidílnému anime dostala, ale rozhodně vím, že jsem chybu neudělala. Zombie Loan ve mně zanechalo dost silných pocitů, ať už mluvím o smutku nebo naprostém štěstí.


Prague Fashion Weekend

5. září 2010 v 0:48 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Prague Fashion Weekend

Tento víkend (4.9 - 5.9) se v Praze v Pařížské ulici koná módní přehlídka Prague Fashion Weekend. V sobotu se představí české a slovenské návrhářky - Martina Nevařilová, Hana Havelková, Iška Fišárková, Ivana Follová, Radka Kubková, Jaroslava Procházková, Hana Stocklassová a Taťána Kováříková - a v neděli zase světové módní značky jako třeba Diesel, Airfield, Bogner, Pinko, Monnalisa, Corneliani, Anima Tua, Belstaff a Pietro Filipi.
Omlouvám se, že jsem o této akci neinformovala dříve, ale zjistila jsem to teprve v pátek a nestačila jsem se dostat na počítač.


Vtipy - tchyně

3. září 2010 v 14:47 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Dost časté jsou vtipy o tchyních. Tady jich šest máte...

Další várka BOYS

2. září 2010 v 15:17 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Nemohla jsem odolat a musela jsem najít další obrázky manga kluků. Doufám, že se vám budou líbit. Kopírovat můžete (ostatně já to také musela někde najít, že? ;-D)

Vtipy na zamyšlení II

2. září 2010 v 15:03 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
A máme tu další várku vtípků na zamyšlení. U některých to ani není třeba...

Zombie Loan obrázky

1. září 2010 v 18:00 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Jelikož se ze mě stal blázen do Zombie Loan (a hlavně do Chika... to je ten pod tímhle textem), dávám sem pár obrázků. Později jich sem přibude víc.

obrázky dívek

1. září 2010 v 15:16 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
A tady máte várku manga dívek...

BOYS

1. září 2010 v 15:08 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Tak jsem se rozhodla sem dát nějaké obrázky manga kluků...

Vtipy se zamyšlením

1. září 2010 v 14:58 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Zdravím,
našla jsem opravdu dobré vtipy, které ale člověku dojdou po malilinkatém zamyšlení. Holt to potřebujete pochopit. Ale když už se tak stane, tak jsou to opravdu dobré vtípky...