Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Chris Bradford - Mladý samuraj: Cesta Draka

31. srpna 2010 v 16:42 | Siwa |  Knihy

Chris Bradford - Mladý samuraj: Cesta Draka

Omlouvám se, že sem dávám až třetí díl, ale momentálně nemám recenze na první a druhý napsaný a ráda bych se zbavila všech těch dokumentů na flashce.
První dva díly tu brzy budou.

Mladý samuraj

Kniha 3. CESTA DRAKA

Chris Bradford

Píše se rok 1613 a Japonsku hrozí občanská válka.
Jack už je na samurajské škole třetím a posledním rokem. Dračí oko mu ukradl deník, jenž je Jackovou jedinou šancí dostat se domů do Anglie, kde má svou mladší sestřičku. Chce za každou cenu dostat otcův deník zpět. Hrozí mu ale nebezpečí ze strany samotného Japonska. Daimjó Kamakura Katsura se chce stát šógunem, nejvyšším vojenským velitelem Japonska, a nechce v Japonsku křesťany. Daimjó Takatomi s křesťanstvím naopak souhlasí a nápad ho zavést i v této zemi se mu líbí.

Jack se učí techniku Dvou nebí, techniku svého opatrovníka Masamota Takešiho. Samozřejmě ani v tomto dílu nechybí soutěž mezi školami a Kazuki, kluk, který Jackovi celé ty roky ztrpčoval pobyt na škole kvůli jeho anglickému původu. Kazukiho Štíří gang, který má za úkol se zbavit Jacka a všech gaidžinů (křesťanů), slouží daimjóovi Kamarukovi. Zapálí školu. Vtrhnou tam žáci i sensejové (učitelé) z druhé školy - Jagjú Rjú a strhne se boj. Do jejich souboje ale vstoupí další škola - Jošioka Rjú a přidá se na stranu Niten Iči Rjú. Společně vyhrají, ale škola je spálena na uhel.
Žáci jsou povoláni na obranu hradu Ósaka. Tahle bitva rozhodne o konečném vládci Japonska.
Kdo to bude? Daimjó Kamakura nebo Takatomi? Co se stane s Jackem a Dračím okem? Získá Jack zpátky deník a odjede do Anglie nebo se rozhodne zůstat?

Podle mě je tenhle díl trochu slabší než ty předešlé, ale pořád je to dobrý zážitek. Mě osobně se ale víc líbil první a druhý díl. V této knize už se hlavně řeší situace Japonska.
Hodnocení:

60%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lisa Rowe Lisa Rowe | 22. listopadu 2010 v 19:48 | Reagovat

Za recenzi moc díky :) asi si ji kupovat nebudu, protože mě ty dvě bavili hodně díky bojovým uměním a tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama