Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Tarja vs. Anette

10. července 2010 v 18:29 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Tarja vs. Anette

Můj rozsudek


Jelikož jsem nedávno narazila na opravdu giga výborný článek o mé nejoblíbenější skupině Nightwish a o nejhorším činu, který skupina kdy udělala - vyhodila svou brilantní zpěvačku Tarju Turunen a (po dvou letech) ji nahradila Anette Olzon.
O skupině Nightwish a tomhle nespravedlivém činu v krásném článku blogerky Lúmenn... zde.

Můj názor je jinak ÚPLNĚ STEJNÝ, jako má 99% Nightwisháků (=fanoušci zbožňující Nightwish celou svou duší :-D) - TARJU NEMĚLI VYHAZOVAT! Podle mě tak udělali největší blbost v historii skupiny. S Tarjou a jejím úžasným hlasem, se kterým dokázala dělat opravdová kouzla, odešel i Duch Nightwish. To spojení metalu a jejího operního zpěvu dělalo z Nightwish něco úžasného, kouzelného, prostě něco, co není na každém rohu.
Originální hudbu vyměnili za obyčejnou, když přibrali jako náhradu za Tarju zpěvačku Anette Olzon. Neříkám, že zpívá špatně, ale Tarje nesahá ani po kotníky. Nedokáže s hlasem udělat to samé, proto písničky určené pro Tarju prostě nevyzpívá. Nezazlívám jí to, moc obyčejných pozemšťanů nedokáže tak rekordní výšky vyzpívat, ale když jí to prostě nejde, tak ať to nezpívá! Tarja mi svým vzezřením i hlasem připadá jako z jiného světa. Jako velvyslankyně z jiné planety. Stačí se podívat na její šaty na jakémkoliv koncertu a máte pocit, že před vámi stojí královna.
KRÁLOVNA ZPĚVU!

Kdysi dávno jsem poprvé uslyšela píseň od Nightwish - Nemo (zpívá Tarja). Zamilovala jsem si ji, ale to bylo všechno. Po pár letech jsem narazila na Amaranth (zpívá Anette) a také se mi líbila, ale zaboha jsem nemohla přijít na to, proč mi tahle zpěvačka připadá jiná. Obě si jsou barvou vlasů dost podobné a já byla v tu chvíli zmatená. Kladla jsem si otázky: "Proč už nemá rovné vlasy, když jí tak slušely? Kam se poděly její dlouhé šaty a kabáty až na zem? Proč má najednou legíny, džínovou sukni, tričko a náramky?"
Nesedělo mi to... tak jsem se v tom začala šťourat. A hned mi to došlo - je to úplně jiná zpěvačka! Jak jsem mohla být tak pitomá? Možná se ptáte taky. Odpověď je jednoduchá... nemám pamatováka na obličeje, takže jsem si ani nebyla jistá podobou Tarjy + bylo mi 10 let - můj mozeček ještě nebyl tak chytrý :-).
Pokud je písnička napsaná přímo pro Anette, vyzpívá to a je to i poslouchatelné, ale není to už ono. Skupina Nightwish se prostě úplně změnila.

A teď si poslechněte Tarju vs. Anette při živých koncertech (ale pozor na nervy a hlavně uši!)

Nemo

Kdo zná Nemo, určitě se hned na začátku zděsí. Ale věřte mi, nechci vás tímhle videem zabít :-). Ale i kdyby, Tarja vás ke konci rozhodně probudí. V to věřím. Takže se zhluboka nadechněte a pusťte si to.


Dark Chest of Wonders

Všimněte si toho nadšení skupiny, když s nimi zpívá Tarja - pobíhají po pódiu a i při hraní se víc pohybují a té hudby si užívají.
Ale s Anette se mi to zdá mdlé a takové utahané, jako by všichni přišli hrát na koncert až po několikahodinové dřině v dolech na uhlí!
Tarja tam navíc ve svých žlutých šatech září, zatímco Anette se v těch "nějakých" šatech spíš ztrácí.
Přeložení těch dvou vět na konci videa:
Kdo je vítěz?
Vy jste soudce!


Ever Dream

Kdo zná Ever Dream (i ten, kdo nezná), jistě leknutím nadskočí po 1. minutě a asi 47 vteřinách při Anettiným "přeskočení" hlasu. A to samé po 2. minutě!
"PROČ zrovna Anette?" zvolala jsem při prvním zhlédnutí tohoto videa. "To byla skupina v tak zoufalé situaci nebo co, že vybrali zrovna ji?"
S Tarjou byly koncerty SHOW, ale s Anette to je jenom zpěv a hudba... nic víc. Bohužel.
Nemůžu si pomoct, ale při koncertech s Anette prostě nevidím to nadšení kapely. Tarja dokázala všechny rozpohybovat, i smutné tváře se usmály... ale Anette? Při pohledu a hlavně poslechu se začínám spíš mračit.
Posuďte sami.
Přeju vám, abyste Anettin zpěv z tohodle videa přežili. Hodně štěstí. A pozor na uši a nervy... já počítač málem vzteky rozmlátila.


Wishmaster

S Anette to je úplně jiná hudba, než s jakou Nightwish začínala.


Kdo u vás vyhrál?
Já bych zlatou korunu dala samozřejmě TARJE! Nightwish je bez ní NIC... pouhá obyčejná metalová kapela, kterých je všude habaděj!

A kdo chce dopřát svým uším lepší hudbu, klikněte sem (dopraví vás to do článku s videoklipy Nightwish... a přísahám, že tam už je to mnohem lepší :-)).

To byl můj názor na změnu zpěvačky.
A ještě jednou opakuji - byla to ta největší chyba, jaké se skupina Nightwish dopustila!
Naštěstí Tarja ve zpěvu pokračuje, bohužel by stejně bylo lepší, kdyby stále zpívala s Nightwish. Ale to už je jenom sen fanoušků, který se asi nikdy nesplní.

...Sbohem Nightwish...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 night night | 11. července 2010 v 14:37 | Reagovat

rozhodně Tarja! Anete spívá sice dobře ale není to ono. na youtubku jsem nedávno našel video kde ten někdo tvrdí že Anete je královna tance. ts Tady jsou odkazy:
http://www.youtube.com/watch?v=lvQpc3HP7SI&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=1wegB2NwqgI&NR=1
u toho druhýho si nejsem jistej jestli ten někdo anete ztrapnit nebo ne ;-) rozhodně se mu to ale povedlo :-P
Anet je možná (opravdu jen možná) královna tance ale to je tak VŠECHNO! zpívat skoro neumí! Tarjo vrať se!

2 nixi nixi | E-mail | 16. srpna 2010 v 19:26 | Reagovat

Ahoj! Tvůj blok je nádhernej a taky to jak   jsi napsala svůj názor na Nightwish a plně s tebou souhlasím a k tomu se přikyvujou i moje kamarádky! Ze začátku mi byla až špatně když jsem se dozvěděla že Tarja není už u NW... když jsem slyšela Anette samozdřejmě nahrávku z Dark Passion Play líbili se mi písničky a vcelku i na živo ...ale věděla jsem že už to není ono ... no nic přála jsem Anette ať je úspěšná protože lidi na ni měli narážky... a vcelku mi ji až bylo líto :-( zdůrazňuju že se oblíkala hezky a taky měla pěknej černej učes a docela se to hodilo do tej hudby ... ale nyní mi to připadá že už na to Anette sere! :-? Řekla bych že pěkně zpyšněla protože ví že už je známa a takže její úroveň oblíkání stojí za nic džíny a bílá halenka se opravdu do NW nehodí!!! :-! NW je velmi temná hudba a tohle oblečení se do toho nehodí! Tarja má svůj styl oblékání a napodobovat jí by bylo trapné ale Anette by se nad tím měla zamyslet!!! Na jednom video na youtube jsem se zděsila když jsem ji viděla O_O bylo to něco hrozného, ale abych jenom nepsala o stylu oblékaní musím taky zmínit její zpěv v čem jde o to hlavní!!! Svoje písně zpívá jakž takž ale jak mile příjde na "Tarjiny" je to katastrofa!! :-! Ona na to nemá hlas a dost mě mrzí to že už ve skupině Nightwish nikdy neuslyším např.: Phantom of the opera nebo Kynslayer :-( což v podání Tarji bylo něco fascinujícího :-)  :-). Ano někde jsem slyšela že Nw mají více fanoušku než kdykoliv jindy, ale dají se považovat za fanoušky??? :-?  :-? Spousta lidí zná singl Amaranth a Bye bye beautiful a to je vše vydávaj se za fanoušky ale o skupině věděj tak velky hovno... když příjde např: na Dark chest od wonders nebo na Saharu anebo jinou píseň spousta fandů to ani nezná a opovrhuje s tím... s Tarjou měli fanoušky kteří byli věrní a ne jak nyní s Anette kde maj za fanoušky i Hoperi :-! kteří by nikdy nevzali do uší METAL !!! Myslím si že Toumas možná až teďka si uvědomuje co provedl ... NW jsou více komereční než kdykoliv dřív !!! Což Toumas nikdy nechtěl ale bohužel ...A k tomu 1. komentáři ... Anette se neumí hýbat je to jak když někde trsá na Diskotéce :-D možná jednou jsem ji viděla jak hazí hlavou a to je tak vše děs a hrůza .... když si vezmu Tarju nebo třeba Simone Simons a Amy Lee .. jsou to hotové divoženky :-P  :-P  :-P oni jsou královny tance ...   tady je odkaz na jedno video http://www.youtube.com/watch?v=kgJlxJbcRGk hrůza :-!  :-!

3 SIWA SIWA | 16. srpna 2010 v 19:46 | Reagovat

nixi, ani nevíš, jak mě potěšilo, že ses takhle rozepsala. To se skoro nevidí. Každý píše stručné, jasné komenty, proto by tenhle udělal za poslední dobu asi největší radost.
Jsem ráda, že někdo má stejný názor jako já. Budu ráda, když se tu ještě někdy objevíš a napíšeš třeba nápady na vylepšení mého blogu nebo článků.

4 nixi nixi | E-mail | 17. srpna 2010 v 17:05 | Reagovat

SIWI ... moc díky, ale na popsání této skupiny potřebuješ víc než 5 vět :D alespoň pro mě ;-) a určitě budu tvůj blok nadále navštěvovat!Opravdu se mi líbi jak si napsala svůj názor. Jsem moc ráda že Tarjuš s tím nepráskla a skládá si hudbu sama! Ona je prostě úžasná :-)a podle mě Tarja má ráda Čechy a na letošním Mastru to musel být mazec :-D na tom minulým jsem četla že se spousta lidí rvala na Nightwish ale po půlce spousta lidí odcházela nasraných že to bylo falešně nazpívaný a byla hrozně oblíkla Anette myslím že to bylo v jednom čísle Sparku psal to tam jeden metalista který byl na tom festu :-)

5 Eycis Eycis | E-mail | Web | 27. března 2013 v 10:35 | Reagovat

Promiň, ale nesouhlasím. Za prvé- Anette nemůže za to, že tam přišla takhle blbě. Není její vina co bylo... Je prostě jiná. Myslím, že změna Nightwish už byla na čase. Za druhé- Tarja má sice nádherný operní hlas ALE TO JE VŠECHNO! Takových zpěvaček je na světě miliony. Jenom nezpívají metal. Mimochodem... podle Nightwish to prý byla pěkná kr*va.. Za třetí- Anette nemůže za to, jak se oblíká, to dělají ty stylistky...  Za čtvrté- Celá kapela  si to užívá i s Anette... Ale nelze soudit jenom z pár videi... Mě se Anettin zpěv líbí, je to pro Nightwish změna. Za páté- Musím uznat, že Anette byla... jak to jenom říct, lepší průměrnou zpěvačkou ale zkoukni koncert z Prahy. Byl úžasnej... Anette už začínala dávat i Písničky Tarji, jako třeba Come Cover me. Nightwish s Tarjou by stejně už neměli budoucnost.Pořád dokola to samé...Nezačalo by tě to nudit?  Navíc se s Anette pustili také do Irské hudby, což byl pro mě rozhodně krok kupředu. Za šesté- Na to jaký měla nátlak od ''starých'' fanoušků Nightwish se vypracovala na dokonalou zpěvačku. :-) Je zkutečně dokonalá. Za sedmé- Tarja bez Tuomase by nikdy neuspěla... Vždyť se podívej... Tarja si k sobě hodně nových fanoušku nepřihnala... To zvládla spíš Anette... S tou se Nightwish třeba podívali prvně do Izraele... Jak řekl sám velký mistr Holopainen, bez kterého by teď Tarja vystupovala za pár korun v divadle... V tý době ještě neměla ten instink a ten získala až díky Tuomasovi.  Navíc, když jsem jí slyšela zpívat Rusalku, trhalo mi to uši...   Posílám odkaz na pár videi z Prahy 2012... Tehdy prohlásili: ,, Projeli jsme za tohle turné už hodně míst, ale žádné nebylo takové jako bylo tohle! Děkujeme!"   Douám, že se už lidi ( tím myslím i tebe ) přestanou do Anette narážet... Víš ono na mastrech 2012 s dítětem v břiše se nazpívá dobře... A ano, dneska ( 27.3. 2013.) šla pod císařskej řez. Díky.;-)

6 Eycis Eycis | E-mail | Web | 27. března 2013 v 10:41 | Reagovat

*nezpívá    - odkazy- http://www.youtube.com/watch?v=ohrUyMOaxYw

http://www.youtube.com/watch?v=YCEFojzQlYQ

Pokud tomuhle říkáš slaboučký hlásek...tak už nevím...

7 Siwa Siwa | Web | 27. března 2013 v 17:07 | Reagovat

[5]:, [6]:: Uf, dobrá. Předně bych ráda upozornila na to, že tenhle článek je starý už necelé tři roky! Za tu dobu se mnohé změnilo, takže jsem si článek musela znovu přečíst. Ano, je útočný, sama jsem to skoro nemohla číst, ale bylo mi čtrnáct. :-D Navíc byl psán v době začátků Anette, proto bych rozhodně nesrovnávala s koncertem z minulého roku. Jak jsem v té době mohla vědět, co z ní bude? Názor si člověk dělá podle aktuálních projevů, o tom to taky je. Tenhle článek byl mým názorem na Anette, když se zčistajasna objevila. Nadšená jsem nebyla. Postupem času začala zpívat lépe, ale pořád to pro mě byla už jen další z tuctových metalových skupin. Našla jsem si jiné a Nightwish už je pro mě většinou uzavřená kapitola.

K tvému za prvé - ano, Anette za to nemůže, že tam přišla, ale za to ji taky nikdo neobviňuje. A nevím, jestli je taková změna k lepšímu. Člověk určitou skupinu poslouchá právě kvůli jejímu stylu. Vývoj - ano. Změna? Jiná skupina.

Za druhé - to je všechno? Myslím si, že mít nádherný hlas je dost. A jenom proto, že Nightwish tvrdí, jaká byla "kráva", bych to nebrala jako danou věc. Kdyby taková jó byla, měli by ji fanoušci rádi? Samozřejmě, že jí nemůžou přijít na jméno. Něco se mezi nimi stalo a člověk po takových věcech prostě tím druhým opovrhuje a snaží se i sám sebe ujistit, že udělal správně, když toho druhého nechal jít. (Právě tím, jak sama píšeš, že takových zpěvaček jsou miliony, jenom nezpívají metal - v TOM to je... Jen je tohle tvrzení už v téhle době trochu pasé. Je už dost metalových skupin se zpěvačkou s operním zpěvem. Škoda, stalo se to běžnou záležitostí.)

Za třetí - vždycky má možnost říct ne. Stylistky koncerty nevedou.

Za čtvrté - hodnotila jsem z jednoho videa. Na tom videu jsou prostě přešlí. Možná z únavy.

Za páté - Jak už jsem napsala, srovnávat názor z jejích začátků s koncertem z Prahy 2012 je trochu mimo. Ohledně jejího silného hlasu - V Planet Hell jsem měla pocit, že to často musela opravdu ječet (myslím vynaloženým úsilím, ne že by tam nějak kvičela nebo tak :D), ale to už záleží na každém, jak bere slovo "silný". Vím, že Tarja byla na koncertech opravdu Slyšet, ale taky to může být mikrofonem, to nezjistíme. :)
Ohledně jejího Come Cover Me - zazpívala to dobře, relativně čistě, i když v určité části jsem cítila, že to není tak skvělé, i když naprosto chápu, že zazpívat něco naživo je opravdu fuška. Problém je ale v tom, že její přezpívání Tarjiny písničky se nevyhne srovnávání právě s Tarjinou verzí! Znám tu písničku nějak. Ano, Anette to zazpívala dobře, ale když znám a mám ráda ten operní zpěv, tohle mě opravdu moc neuspokojí. Dokáže to, fajn, ale není to "opera metal".
A jsem ráda, že se posunuli. Nightwish irská hudba, to zní zajímavě, asi si nějakou takovou písničku najdu.

Za šesté - je poznat, že ty jsi skalní fanoušek "dokonalé" Anette, já jsem zase skalní fanoušek "dokonalé" Tarjy. Myslím, že je dobré si sdělit názory, ale rozhodně se nedopracujeme nikam jinam. Ano, vypracovala se a má za to mou úctu, ale prostě není můj šálek kávy. I když musím uznat, že její koncert z Hongkongu (už trochu starší, mám ten dojem) mám opravdu ráda.

Za sedmé - nechtěj se tady pouštět do debaty o hrátkách osudu. Co my můžeme vědět, co by se stalo, kdyby...? Třeba by to dokázala. Problém je v tom, že zpívá něco jiného, lidi jsou zvyklí na něco a prostě je nebere. Třeba by si k tomu ale našla cestu. Mohla být s jinou podobnou skupinou, co my víme. A považovat Holopainena za velkého mistra... taky má své špatné stránky, jako každý. Zajímalo by mě, proč s nimi žádná zpěvačka moc dlouho nevydrží.

Že se lidi (včetně mě) přestanou do Anette navážet - v to doufat můžeš, ale nestane se to. Říká se tomu vlastní názor, vlastní "chutě". Doufám, že pochopíš, že článek byl psát v afektu a je to už nějaká doba. Tvůj komentář mi přišel trochu útočný. Každý má prostě jiný názor. Tak ty se nenavážej do Tarjy. :-D Díky.

8 Eycis Eycis | E-mail | Web | 28. března 2013 v 15:13 | Reagovat

[7]: Mým cílem nebylo navážet se do Tarji nebo do tebe... Jenom mi příjde, že to prostě vidím všude... To navážení do Anette a srovnávání...Nechápu proč... Vždyť je to už sedm let a pořád to někdo dělá... Holopainen je mistr, ale musím sama uznat, že zpěvačky s nimi nevydrží dlouho... Ale co se týče skládání hudby, musíme obě uznat, že na tohle ten mistr je. A nechci se navážet do Tarji, pořád jí beru jako skutečně dobrou zpěvačku...Ale nemá ten impuls..

9 Siwa Siwa | Web | 28. března 2013 v 17:09 | Reagovat

[8]: Ano, je to všude, ale tak je to vždycky. Srovnávání. Jde o to, že lidi, co to poslouchali, měli rádi ten operní zpěv. Sledují svoji skupinu dál a nelíbí se jim, že je tam méně operní zpěvačka. Ti, co by se jim takováhle hudba líbila, se k té skupině třeba ani nedostanou, takže je víc těch nespokojených. Neřešila bych to. Nic se s tím stejně neudělá.
Ano, Holopainen skládá dobrou hudbu, to se shodneme. No vidíš, a podle mě Tarja ten impuls má a naopak ho pro mě postrádala Anette. Tohle je dost subjektivní. :-)

10 Eycis Eycis | E-mail | Web | 28. března 2013 v 17:16 | Reagovat

Nevím, Anette ani ne o měsíc později, co z Nightwish vyjela vystupovala v Helsingorg Aréně... Bohužel musela to všechno přerušit, kvůli dítěti, ale už napsala několik songů... Její album není daleko. Uvidíme jak si bude počínat dál, určitě jí budu sledovat... I tak k ní budu vzhlížet jako k dokonalé zpěvačce, která toho i přes nátlak fanoušků ''staré éry'' dokázala mnoho. To mi nikdo nevezme.

11 Siwa Siwa | Web | 28. března 2013 v 18:09 | Reagovat

[10]: Nikdo ti to ani brát nechce. :-) Já Anette obdivuju za to, že to celé přežila ve zdraví a nenechala se odradit, ale jak už jsem napsala, její zpěv, respektive styl Nightwish s ní, není můj šálek čaje, ale to nejsou tisíce dalších skupin, stejně jako má někdo jiný zase jiné oblíbence.

I když na Anette (Tarju a miliony dalších) lidi nadávají, věřím, že většina z nich pořád toleruje názory ostatních. Kdyby ale lidi neměli rozdílné názory a neshlukovali se pořád do různých táborů, byla by tu nuda. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama