Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Pro milovníky klidu a přírody

4. července 2010 v 21:00 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Neříkám, že musíte, ale pusťte si tohle video k textu, nejde ani tak o styl hudby, ale o náladu, kterou ve vás vzbudí. (Pro rockery a metalisty - nebude to váš žánr, záleží jen na vás, jestli to "risknete" nebo ne :-D)Brouzdala jsem po internetu a ani nevěděla, co hledám. Narazila jsem na jedněch stránkách na skupinu Fantastické krajiny. Přečetla jsem si jejich diskuzi, kde se svěřovali, jaká krajina je pro ně nejhezčí.
Byla tam spousta názorů - někdo miluje bouřky, jiný se jich bojí; další jakmile uvidí venku mezi dvěma horami zapadající slunce a mlhu plazící se po cestě, nic do doma neudrží; jiní milují léto, rozkvetlé louky a lesy s listnatými stromy, jejichž korunami pableskují paprsky poledního slunce...
A po tom, co jsem si vše přečetla a prohlédla fotky, uvědomila jsem si, že málo lidí chodí v téhle době ven, jen tak se projít, aby si vyčistili myšlenky.
Proč?
Nemáme čas! Pospícháme nebo máme jinou práci (a když už ne práci, tak sedíme u počítače nebo u televize). Jen málo lidí se v létě jen tak nalehko vypraví do blízkého lesa, na louku nebo třeba se jen projít kolem vody a naslouchat okolním zvukům přírody. Jen málokdo v zimě popadne teplý kabát a jde se projít mezi zasněžené, holé stromy

A přitom si na takové vycházce v přírodě dobře odpočineme, poznáme okolí, začneme si všímat i věcí, které normálně nevidíme:
No? Kdy jste naposledy pozorovali v trávě život malých zvířátek? Jako malí? Správně. A co teď, jako velcí? Počítač, gauč, přátelé a diskotéky... To není špatné, aspoň se uvolníme od stresu 21.století, ale příroda, díky které vlastně žijeme, by si zaslužila trochu obdivu a pozornosti.
Vydejte se na procházku... třeba vám na rozevřenou dlaň sedne beruška. Pošeptejte jí své přání... Pokud odletí, vaše přání bude splněno... pokud vám spadne do trávy, vaše přání na ni bylo moc těžké a stáhlo ji k zemi.

Zamyslete se nad tím, kolik času v přírodě trávíme. Málo, hodně málo. Možná bychom to měli napravit, neuškodí nám to, právě naopak - vycházka žádné negativní účinky nemá. Máte čas popřemýšlet nad svými problémy někde u rybníčku, daleko od civilizace, kde vás neruší auta a křik sousedů.

Zkuste to. Je to nejlepší lék na stres a rozházené myšlenky...
A ještě jedna klidná melodie:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Na jaké přírodní místo rád/a chodíš (pokud nechodíš ven, jaké místo v tobě vzbuzuje nejhezčí pocit)?

zurčící potůčky, chladivé řeky, moře 16.7% (1)
svěží lesy a rozkvetlé louky 16.7% (1)
vysoké hory, skály 16.7% (1)
zasněžená krajina 0% (0)
krajina za bouřky, mlhy nebo studeného deště 33.3% (2)
jiné (napiš prosím do komentářů) 16.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama