Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Červenec 2010

Suzanne Collinsová - Hunger games: Aréna smrti

13. července 2010 v 11:41 | Siwa |  Knihy

suzanne collinsová - hunger games: Aréna smrti

Suzanne Collinsová

Hunger games - Aréna smrti


Sci-fi příběh z doby, kdy se v troskách bývalé Severní Ameriky rozkládá země Panem, jehož hlavní město, Kapitol, je plné lidí dychtících po zábavě a akci. Kolem něj je dalších dvanáct krajů a Kapitol jim vládne tvrdou rukou - pořádá Hladové hry a tím si zajišťuje, že už nedojde k žádné vzpouře, jako to kdysi udělal Třináctý kraj. Za trest byl pak zničen.
Hladové hry - krutá televizní show, do které jsou každým rokem zatáhnuti jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje, aby nedobrovolně bojovali o svůj život.
Příběh vypráví šestnáctiletá dívka Katnnis, která žije se svou matkou a dvanáctiletou sestrou Prym ve Dvanáctém kraji. I když je zakázané chodit mimo město (za plot), společně s kamarádem Hurikánem tajně loví v lese, aby oba uživili své rodiny.
A blíží se den, kdy budou dívka a chlapec z kraje vylosovaní, aby se zúčastnili Hladových her. Dívkou je malá Prym, která byla letos v losování poprvé. Jakmile dítě dosáhne věku dvanácti let, dostane se lístek s jeho jménem do slosování a každým rokem tam jeden přibývá. Katnnis tam má spoustu, protože potřebovala obilí pro rodinu na celý rok, ale za to jí přibyl jeden lístek ve slosování. Když Prym kráčí k pódiu, aby se všem ukázala, Katnnis se nabídne místo ní. Tak přijmou ji. A chlapec je pekařův syn Peeta.
Oba míří do arény, kde vítězství znamená slávu a bohatství a prohra jistou smrt. Jsou připravováni na boj. V aréně je dalších dvaadvacet tzv. "splátců" (ti, kteří byli vylosováni), kteří se snaží, aby nepřežili první úsvit. Bohužel musejí jít i Peeta a Katnnis proti sobě! Peeta při rozhovoru před začátkem Her řekl, že se mu líbí jedna dívka. Je z jeho kraje, ale neví o tom, že se mu líbí. Pak vykoktal, že ta dívka je tam s nimi! Katnnis!
Tohle přiznání z nich udělá "milence stíhané osudem" a je z toho velká show. Pak začnou Hry. Všichni soupeří s ostatními a každý boj je s cílem toho druhého zabít. Katnnis se daří se od nich držet stranou. Dost toho zažije. Díky zkušenostem z lovení v lese jí nedělá problém v místní divočině přežít. Mnohem horší nebezpečí jsou ostatní splátci včetně Peety. Ke konci Her se splátcům oznámí, že letos můžou být vítězi oba splátci z jednoho kraje. Katnnis se tedy dá dohromady s Peetou. A vyhrají!
Ale jakmile se zbaví posledního splátce, nezazní fanfáry, jako každý rok po vítězství nějakého splátce - je jim místo toho oznámeno, že se pravidla Her znovu změnily a musí zůstat jen jeden z nich!

Jak se rozhodnou? Kdo koho zabije? Kdo odsune stranou jejich lásku, která za tu dobu strávenou v aréně notně zesílila?

Můj názor: Kniha je rozhodně zajímavá, i když sci-fi zrovna nemusím. Nelíbilo se mi psaní v přítomném čase ("Není mi dobře," odpovídám mu. Sedá si ke mně a objímá mě… atd.), ale musím uznat, že asi tak v polovině mě příběh zaujal natolik, že jsem to přehlížela. Příběh povedený a silný. Kdo si chce přečíst, doporučuji. A pak mi klidně napište, jak se vám líbil konec (ten, co jsem do recenze nenapsala :-)).

Hodnocení:

80%


12.července 2010

12. července 2010 v 23:27 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Tak se zase hlásím v podobě deníčku. Už jsem do téhle rubriky dlouho nepsala! Musím to napravit.
Někde jsem četla, že na každém blogu by mělo být něco o autorovi - nějaké novinky. A já jednu mám!
Nechala jsem si obarvit vlasy na černo! Ano! Pokud to čte někdo z mých kamarádů (i když o tomhle blogu ví jen dvě osoby ze třídy), nezděste se. Z hnědovlásky se stala černovláska! Juchú!
Simono, moc tě prosím, ne že tě klepne :-D.
Tak to bylo asi všechno. Nevím, co bych měla napsat. Krom toho, že se snažím vymyslet nějaké pořádné rubriky, si užívám prázdnin, což 17. skončí.
A to mi připomíná...

UPOZORNĚNÍ!

Dny, kdy tady na blogu nebudu: 17. - 24. července a od 27.7. do asi 11.8. Nevím to jistě. Jsem na soustředění a na táboře, ale možná udělám pár článků předem. Uvidím.

A co vy? Jaké máte plány na prázdniny? Užíváte si léta? Podle mě letos to počasí stojí za...

Tak končím. Jdu si schrupnout - to vedro mě ubíjí, zvlášť když mám celý den zapnutý počítač XD.

Dobrou noc.

Chceš začít psát?, aneb, Rady (1.)

12. července 2010 v 18:35 | Siwa |  Chceš psát?
V září to bude přesně rok, co jsem se rozhodla napsat něco většího než povídku. Moc dobře si vzpomínám, jak jsem se zoufale snažila najít nějaké rady. Pár jsem jim postupem času nacházela, ale to už jsem měla několik kapitol. (Odkazy na ty rady najdete na konci článku.)
Rozhodla jsem se sama napsat nějaké rady pro začínající písaře. Doufám, že vám budou aspoň malilinko užitečné a něco si z toho odnesete.

Rad je všude spousta, ale ne všechny jsou užitečné nebo pravdivé. Každý si může vybrat ty "své". Rozhodně se jimi neřiďte za každou cenu. To bych ani nechtěla. Jsou tu jen proto, aby nakoply nerozhodné začátečníky a poskytly nějaké doporučení.

Konec koncertu

11. července 2010 v 14:20 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Nemohla jsem jen tak sedět před monitorem a nic nedělat, tak jsem znovu hledala něco o Nightwish. Narazila jsem na spoustu videí, ale nejvíc mě dojalo tohle:

Apocalyptica info

10. července 2010 v 22:59 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Pár info o skupině Apocalyptica:


Apocalyptica feat. ... (klipy)

10. července 2010 v 22:28 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

feat. Sandra Nasic (z Guano Apes)


_________________________________________________________

...

Tarja vs. Anette

10. července 2010 v 18:29 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Tarja vs. Anette

Můj rozsudek


ERAGON - obsah

9. července 2010 v 17:25 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

ERAGON

(film)

Režisér Stefan Fangmeier zfilmoval první knihu trilogie Odkaz Dračích jezdců.


Nightwish - videoklipy

8. července 2010 v 18:00 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Videoklipy mé nejoblíbenější skupiny Nightwish. U některých najdete odkazy na stažení nebo text nebo taky nic. Ale pokud byste měli zájem, napište do komentářů nebo na můj e-mail (bílá kolonka v menu pod Oblíbenými stránkami - Zpráva autorovi).
A teď už napněte sluch a poslouchejte krásné spojení operního zpěvu Tarjy Turunen a metalového doprovodu.

Hudba

8. července 2010 v 17:50 | Siwa

BEAST (B2ST)

Žánr: K-pop (dance)
Původ: Jižní Korea

Poznámka: Kromě zpěvu se chlapecká skupina BEAST věnuje i tanci a doprovázejí jím většinu svých videí.

Nightwish

Finská metalová skupina.
Zajímavým způsobem spojili "operní" hlas zpěvačky Tarjy Turunen s metalovou hudbou, teď je ale zpěvačkou Anette Olzon a podle mě skupina "klesla" na pouhý metal.

Apocalyptica

Finská metalová skupina.
Hrají tzv. cello metal (tj. spojení violoncella a metalu).

Linkin Park

Bude možná později...

Van Canto

Bude možná později...

Apocalyptica - videoklipy

8. července 2010 v 17:48 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Hudební videoklipy skupiny Apocalyptica.
Spojení klasické hudby (viloncello) a tvrdého metalu.


DJ Fresh - Gold dust (klip)

8. července 2010 v 15:11 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Koukám se na MTV Dance a dávali docela dobrou písničku. O to mi ale nejde, chtěla bych vám ukázat to video! Až do 0.34 se tam nic extra neděje, ale pak ano. A když si počkáte asi na 2. minutu, garantuju vám, že u toho zůstanete až do konce :-D. Myslím si, že to je dobrý klip. A ty lidičky jsou dost šikovní XD.
Tak tady ho máte:


Velká fantazie... možná až moc (smutná povídka)

8. července 2010 v 11:50 | Siwa |  Do šuplíku
Tahle povídka vznikla v jednom z mých smutných období. Kdy jsem si ji teď (po nějaké době) znovu přečetla, docela se mi líbila. Budu ráda za připomínky, komentáře, nápady i výtky, protože každý by měl znát všechny názory na své dílo. Nebojte se a pusťte se do mě :-D!!!


Jin a Jang

5. července 2010 v 14:02 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění


- má původ v čínské filozofii
- popisuje opačné síly, které se vzájemně doplňují. Nacházejí se v každé živé, či neživé části vesmíru.

Pro milovníky klidu a přírody

4. července 2010 v 21:00 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Neříkám, že musíte, ale pusťte si tohle video k textu, nejde ani tak o styl hudby, ale o náladu, kterou ve vás vzbudí. (Pro rockery a metalisty - nebude to váš žánr, záleží jen na vás, jestli to "risknete" nebo ne :-D)

Tarja Turunen

4. července 2010 v 18:54 | zdroj: wikipedia.cz (částečně upraveno mnou) |  Nechť raději upadne v zapomnění
Celým jménem:

Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli

Narozena: 17. srpna 1977 v Kitee (Finsko)


- finská zpěvačka, která je pro svůj původ a pro zpěv, při kterém "zamrazí", nazývána ledovou královnou severu. Patří mezi deset nejlepších sopranistek světa a některými kritiky je považována za tu nejlepší.

Od r. 1996 do r. 2005 zpívala v metalové skupině Nightwish.

Nightwish

4. července 2010 v 16:41 | zdroj: wikipedia.cz (částečně upraveno mnou) |  Nechť raději upadne v zapomnění

Nightwish

- je finská metalová kapela
- skupina vznikla v roce 1996 (Tuomas Holopainen, operní zpěvačka Tarja Turunen a kytarista Emppu Vuorinen společně nahráli demo, které podle první písně pojmenovali "Nightwish" a skupina se podle ní nazvala)
Poté se sestava rozšířila o bubeníka Juliuse "Jukku" Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil Marco Hietala.
Roku 2005 byla Tarja z kapely vyhozena a v květnu 2007 na její místo nastoupila nová zpěvačka, Švédka Anette Olzon.

Citáty o přátelích a přátelství

4. července 2010 v 15:21 | zdroj: citaty.cz |  Nechť raději upadne v zapomnění
Přítel: člověk, který přichází tehdy, když už všichni odešli.

Láska je velmi skutečná, jednou to poznáš, ale má jednoho nepřítele, a tím je život.

Měj s přítelem raději strpení, než abys ho ztratil.

Přítel, to je jedna duše přebývající ve dvou tělech.

Láska je jediná síla, která dokáže změnit nepřítele v přítele.

Přítel miluje vždy, za nesnází se stává bratrem.

Podává-li vám přítel obě ruce, můžete být klidný, neboť je máte obě na očích.

Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírání stálo za to.

Člověk nemá většího nepřítele než sám sebe.

Nepřítel tě nezradí, s přítelem si nejsi nikdy jistý.

Opravdový přítel nám víc dopomáhá ke štěstí než tisíc nepřátel k neštěstí.

Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce - který ti ji předzpívá, když ji zapomeneš.

Princ z Persie: Písky času

3. července 2010 v 19:30 | Siwa
Dnes jsem byla v kině na filmu Princ z Persie: Písky času. Jde to sice v kinech už aspoň měsíc, ale pořád to je novinka.