Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Jenny-Mai Nuyen - Dračí brána

7. dubna 2010 v 14:39 | Siwa |  Knihy
Dračí brána - Jenny-Mai Nuyen


Jenny-Mai Nuyen

Dračí brána


V knize se prolínají příběhy tří hlavních postav - chlapce jménem Revyn, který vstoupil do armády haradonských dračích bojovníků, aby unikl své temné minulosti; princezny Ardhes, jejíž matka je člověk a otec elf, který dokáže vidět příběhy ahirahů, hrdinů a padouchů určujících svými činy budoucnost všech; a chlapce jménem Alasar - pocházejícího z Myrdhanu -, který se po vítězství nepřátel, Haradonců, skryl s mnoha dětmi z okolních vesnic hluboko do jeskyní...

Haradon válčil s Myrdhanem... Haradon vyhrál. Blíží se další válka, protože Myrdhan si to nenechá líbit. Shromažďuje vojsko, ale počtem na Haradon nemá. Revyn vstoupí do haradonské armády dračích bojovníků, kde zjistí, že umí mluvit s draky. Začne je tedy krotit, aniž by musel dělat to, co dosud dělali ostatní krotitelé - zatěžovat draky těžkými vaky, aby je vyčerpali, a přivazovat řetězy ve stájích. Po nějaké době se setká s elfí dívkou, Malou bohyní, Yelanah, která chrání poslední dračí národy. Společně vymyslí způsob, jak dostat zajaté a již zkrocené draky zpátky do Mlžného světa, kde se doteď ukrývali. Samozřejmě se ale stane ještě mnoho dalších zápletek a na jejich cestě bude mnoho překážek.
Mezitím se Alasar se svým národem jeskyních dětí připravuje na bitvu. Chystá se zajmout spoustu draků a použít je, až bude pomáhat králi Myrdhanu v získání jejich území zpátky. I jemu do cesty vleze mnoho překážek.
A Ardhes vše sleduje díky otcovu daru vidět jejich příběhy a později se do jejich velkého příběhu také přidá, aniž by to plánovala.
Komu se nakonec splní jeho sny a jak vše dopadne??? Přečtěte si.

Jenny-Mai Nuyen je německá spisovatelka. Prozatím jsem moc německých knih nečetla, ale tahle byla opravdu dobrá. Doporučuji. Této knize předchází Nijura. Dědictví koruny elfů.
Hodnocení:

95%


***
Této knize předchází Nijura - Dědictví koruny elfů. Tyto díly nejsou však dějově nijak spojeny. Pro více informací klikni na obrázek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ardhes Ardhes | Web | 13. ledna 2011 v 13:54 | Reagovat

Máš tam chyby: nejsou 3 hlavní postavy ale 4, ještě tam patří Yelenah. A týhle knížce nepředchází Nijura! Nijura je samostatná knížka, ale od stejný spisovatelky. Četla si Dračí bránu vůbec do konce? :-)

2 Siwa Siwa | Web | 13. ledna 2011 v 16:16 | Reagovat

[1]: Ano, četla jsem dračí bránu až do konce. Yelenah jsem asi nepovažovala za hlavní hrdinku, takže to přepíšu.
A napsala jsem, že knihy NEjsou nijak dějově spojeny (!), ale Nijura byla vydána dříve, proto.
Jinak díky za připomínky. :-)

3 Siwa Siwa | Web | 13. ledna 2011 v 16:23 | Reagovat

[1]: a jenom ještě... Revyn se vlastně s Yalanah potkal, že? Možná proto považuji spíš hlavního Revyna, protože jeho "známe" déle. Yalanah potkal a stala se jeho společnicí, možná proto jsem ji do toho nezahrnula. No, ještě se podívám do knihy, kousek si přečtu a možná si vzpomenu, jak jsem to myslela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama