Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Henry H. Neff - Tajemství gobelínu: Probuzení Astarotha

20. dubna 2010 v 16:55 | Siwa |  Knihy

Henry H. Neff - Tajemství gobelínu: Probuzení Astarotha

Henry H. Neff

Tajemství gobelínu

- Probuzení Astarotha -

K této knize jsem se nutila několik týdnů. Říkala jsem si: "Mám si to přečíst… nemám si to přečíst…" Nakonec jsem se rozhodla to zkusit. "Ostatně, kdykoliv to můžu přeci zase vrátit do knihovny," uvědomila jsem si. Většinu knih si totiž půjčuju s městské knihovny.
Hned v první kapitole se něco stane, což mě upoutalo, jinak bych knihu odložila. Miluju fantasy žánr, ale zároveň mě moc nelákají příběhy "ze současnosti". Když mě ale nějaká upoutá, musím před tím spisovatelem smeknout :-).

Hlavní hrdina - Max McDaniels, bydlí v Chicagu. Maxova matka zmizela před více než dvěma roky, ale on společně se svým tátou v den jejích narozenin pravidelně navštěvuje její oblíbené muzeum. Tam spatří podivného muže s jedním zeleným okem a s jedním bílým, kterého viděl před chvílí ve vlaku. Schová se do místnosti, kam je vstup zakázán. Narazí na zvláštní gobelín, na kterém je mytický výjev z Honu na býka v Cooley. Když se po pár minutách vrátí zpátky do sálu se středověkými exponáty, hledá ho jeho otec a dva hlídači. Prý byl pryč dvě hodiny. Ohlédne se po místnosti, ve které visel gobelín, ale uvidí jen zeď… žádnou místnost.
Když jedou zpátky vlakem, nahmátne v kapse obálku s jeho jménem. Je to dopis. Naprosto nechápe, co znamená, ale má pocit, že to má něco společného s gobelínem.
Po návštěvě Nigela - náboráře, se dostane do Rowanské akademie, tajné školy, sídlící v Anglii. Tam ho čekají tvorové z říše fantazie, náročná výuka a mnoho dalších úžasných věcí.
Zjistí, že na mnoha místech zeměkoule mizí drahé obrazy a jsou unášeni nadané děti, stejné děti jako je on. Je zasvěcen do informací o boji dobra proti zlu.
Rychle se ve škole lepší a objevuje svou novou sílu. Jdou po něm nepřátelé. Musí si dávat pozor…
A abych vám nezkazila další překvapení při čtení této knihy (mimochodem - je jich tam dost!), řeknu vám jen, že Max je velmi důležitý, schopný, inteligentní, dobrosrdečný a šikovný. Tajemství gobelínu je trilogie a já jsem zvědavá na další díly. Během čtení jsem se dost nasmála, když jsem četla příhody Maxe a jeho kamarádů na škole.
Asi to největší "něco" se stane sice až v 18. kapitole z 20, ale nemějte strach, že byste se do té doby nějak nudili. To ne! Naopak. Kniha je plná vtipu, ale i překvapení. Do té osmnácté kapitoly se děje také dost věcí, ale jsou to jen takové menší i větší trable nebo střípky skládačky. Ale rozhodně stojí za to si na ten závěrečný VÝBUCH počkat. Tuto knihu také doporučuji. Jsem s ní spokojena.
Max na mě už zezačátku působil jako kamarádský a hodný kluk a hned jsem si ho zamilovala. Držela jsem mu palce po celou dobu příběhu. Doufám, že vy, kteří se rozhodnete si tuto knihu přečíst, budete mít stejně pěkný zážitek z hezkého prostředí, kde se děj odehrává.

Hodnocení:

80%

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 glum307 glum307 | E-mail | Web | 31. prosince 2014 v 11:57 | Reagovat

Hello

i am czech

I read your books and I really like it. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama