Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Cassandra Clare

25. dubna 2010 v 11:41
Cassandra Clareová

- Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Teheránu, hlavním městě Íránu,
- Velkou část svého dětství strávila cestováním kolem světa. Ještě, než jí bylo 10 let, vystřídala bydliště ve Francii, Anglii a Švýcarsku. Protože se tak často stěhovali, našla útočistě v knížkách a ani na krok se bez nich nehnula.
- Jeí oblíbená díla jsou knihy sester Bronteových, Letopisy Narnie, knihy od Tolkiena, Kroniky Prydainu a série Probuzení Tmy od Susan Cooper.
- Na střední škole v Los Angeles psávala příběhy k pobavení svých spolužáků. Jedním z nich byl i epický román nazvaný "Nádherná Cassandra", založený na stejnojmenném příběhu Jane Austen (Odtud také později převzala svůj umělecký pseudonym).
- Po škole žila v Los Angeles a New Yorku, pracovala v různých zábavných časopisech a dokonce v některých poněkud podezřelých plátcích, kde psala o zálibách Brada a Angeliny a o výstřelcích v šatníku Britney Spears.
- Na románu City Of Bones (Město z kostí) začala pracovat v roce 2004 - inspirovalo ji urbanistické prostředí Manhattanu, jejího nejoblíbenějšího města.
- Psaní fantasy se plně začala věnovat roku 2006.
- Její první vydané dílo byl krátký příběh "Dívčí průvodce k přemožení Temného Pána" v Beanově sbírce humoristické fantasy.
Cassandra Clare- Nerada pracuje sama doma, protože ji neustále rozptylují televizní reality show a skotačení jejích dvou koček, takže většinou píše v místních kavárnách a restauracích.
- U nás vyšla zatím jen jedna její kniha, ale v Americe už jich napsala dost (celou trilogii Nástroje smrti, Město padlých andělů, Mechanický anděl, Měchanická princezna, Mechanický princ - tato série ještě nění vydaná... myslím - 1. díl - Mechanický anděl vyjde asi 7. září 2010, ...)


Její oficiální stránky najdete ZDE (jsou v angličtině :-)).
Jinak moc, moc, moc, moc pěkný blog soustředící se pouze na Cassandru Clareovou a její díla najdete TADY.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dream.less Dream.less | E-mail | Web | 12. července 2010 v 20:44 | Reagovat

Moc díky za zmínění (a chválení) mého webu o The Mortal Instruments, zase se někdy zastav. ;-)  P.S. Máš to tady moc zajímavé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama