Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Anthony Horowitz - Síla Pětice - Temnota (kniha třetí)

12. dubna 2010 v 18:30 | Siwa |  Knihy

Anthony Horowitz - Síla Pětice - Temnota

Anthony Horowitz

Temnota

- kniha třetí -


Temnota, třetí kniha série, začíná pár měsíců před koncem Zlověstné hvězdy.
Dvojčata Scott a Jamie vystupují v divadle Reno jako telepati. Samozřejmě si všichni myslí, že je v tom nějaký trik a marně si lámají hlavu s tím, jak by mohly ty své kousky provádět. V tom ale není žádný trik!

Po představení se několika mužům podaří unést Scotta. Jamieho zachrání neznámá žena. Ta se pak o něj bude starat. Jmenuje se Alicia a ztratil se jí syn. Jamie jí pomůže ho najít a během toho bude také hledat svého bratra.
Toho unesla kormopace Temnota, která slouží Starým. Hledají všechny děti se zvláštními schopnostmi a zkoumají je, jestli nejsou jedním ze Strážců. Jamie se díky telepatii může se Scottem domluvit, ale něco mu v myšlenkové komunikaci brání. Bojí se, že bratrovi něco udělali. Ten je ale v jedné věznici, kde je zařízení, aby děti nemohly používat své schopnosti.
Jamie se naschvál nechá odvézt do věznice, která s tou podivnou sousedí. Dělí ho od bratra jenom zeď. Podaří se mu s jedním dozorcem, který je jeho přítel a má za úkol ho odtamtud dostat, proklouznout do vedlejší věznice. Scotta nenajde, někam ho odvezli.
Pro Jamieho si přijedou přátelé. Vtrhnou do věznice a odvezou ho pryč, společně s Dannym - synem Alicie. Dostanou se do bezpečí, ale Jamie je raněný - při útěku ho střelili.
V podivném bezvědomí se přenese o tisíce let zpátky do minulosti, kde ho čeká střet se Starými. Dozví se, že je jedním ze Strážců brány. Jsou jedinní, kdo může zabránit Starým ovládnout celý svět. V minulosti se setká i se všemi ostatními Strážci. Blíží se bitva mezi nimi a Starými. Musejí vyhrát.
To se odehrálo tisíce let předtím. Teď se má bitva opakovat. Jamie najde Scotta, zabrání atentátu na kandidáta na prezidenta, a se Scottem uteče před policií, která si myslí, že s atentátem měli něco společného. Přes zvláštní dveře se dostanou na úplně jiné místo, kde se setkají s Mattem. A Pedrem.
Jsou čtyři. Zbývá ještě poslední Strážce... dívka Scarlett.

Hodnocení:

75%

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | 7. ledna 2011 v 18:14 | Reagovat

Ahojky, já taky hrozně moc čtu byla sem schopná přečíst 700 stránkovou knihu za den xP A hrozně mne to baví... Píšu povídky a všechno možný a Kreslim jak mangu tak i ostatní styly.. No a hlavně čtu fantasz... A tohle je docela pěknej blog akorát tu neni nic co bych nevěděla xPP

2 Siwa Siwa | Web | 7. ledna 2011 v 18:32 | Reagovat

[1]: ...? Hm, to je velice zajímavé. Tak to se budu snažit, abych tě něčím překvapila XD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama