Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

22. dubna 2010 - Den Země

23. dubna 2010 v 20:40 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Omlouvám se, že článek na téma Den Země píši až den potom, ale včera jsem neměla čas.
Nejdřív pár informací pro seznámení s tímto svátkem:
Den Země je každoročně 22.dubna. Vyhlásil se r. 1969 - John McConell trval na tom, aby se slavil svátek naší planety, Země. Dokonce vytvořil i její vlajku (je to spíše SYMBOL než například vlajka EU nebo České republiky):
První Den Země byl slaven v San Franciscu.
Je to hlavně ekologicky zaměřený svátek, kdy oslavujeme jaro a samozřejmě planetu Zemi. Ze všech stran na nás v tento den útočí ekologické letáky, informace, obrázky a podle mě se spousta lidí díky tomu aspoň trochu zamyslí na problémy naší planety (jako jsou odpady, znečištění ovzduší, globální oteplování - o kterém se teď všichni hádjí, ale to v jiném článku,...). Což je dobře, protože některé věci se DAJÍ řešit, ale lidi si to neuvědomují.
Například nám většina učitelů musel ke Dni Země něco říct: češtinářka nám vytiskla stručné informace o tomto svátku a povídala o válce ve Vietnamu, která s tím dost souvisí.
Matikářka nám řekla, že každý by měl něco k tomuto dni říct, a nakonec nám řekla, že tedy budeme počítat (a znělo to tak, že to bude mít aspoň nějakou souvislost se Zemí - např. objem země nebo co já vím) a nakonec jsme počítali hmotnost borových polen :-/. A fyzikář pro nás měl prezentaci o elektroodpadu a jeho třídění. Ostatní učitelé nám nic neřekli...

To je asi tak všechno ke Dni Země. Doufám, že jste se v tento svátek také dozvěděli něco nového a docela zajímavého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miška*Leto ₪ ø lll ·o. Miška*Leto ₪ ø lll ·o. | E-mail | Web | 23. dubna 2010 v 22:23 | Reagovat

Je super že je Den Země, akorát sme si mohli odpustit sbírání odpadků po městě s naší školou :-D ale furt lepší než učení..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama