Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

1.dubna 2010

3. dubna 2010 v 15:21 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Ve čtvrtek 1.dubna jsem byla v Kolíně na středověkém divadle Traken (tady jsou jejich stránky)!
Bylo to super! Nesmělo se tam sice fotit, ale v hlavě jako vzpomínka mi to zůstane dlouho. Byla jsem tam se svou kamarádkou Dominikou, se kterou sdílím zálibu ve středověku, fantasy, apod. Počasí sice nestálo ani za zmínku (bylo pod mrakem a foukal studený vítr), ale jsem ráda, že jsem tam šla. Těšila jsem se na to už od doby, kdy vyvěsili plakáty.
Trvalo to hodinu a asi dvacet minut s jednou přestávkou. Bylo tam 5 rytířů (panos Mojmír, který se pak nechal pasovat na rytíře; rytíř Jan z Rabí; rytíř Dejmor a jeho bratranec rytíř Žumbera a nakonec princezna Adriana) tři panoši pomáhající s připravením scén, kat a přísná hraběnka Alžběta, která nás představením provázela.
Nedá se to popsat, to musí každý vidět na vlastní oči. Traken bude v nejbližší době v Kladně (8.4. - 11.4.2010), pak ve Stochově (13.4. - 14.4.2010),... Ostatně to zjistíte na jejich stránkách.
Představení se mi opravdu moc líbilo; rytíř Dejmor ("záporák") - Petr Novák, uměl opravdu dobře improvizovat, když na něj (jen asi třicetičlenné, ani to ne) publikum začalo pokřikovat urážky, když např. nečestným způsobem porazil princeznu Adrianu v souboji na zemi. Až na pár slov, která se ve středověku jistě nepoužívala, jsem se opravdu přenesla do doby mezi tím 10. a 15. stoletím :-) (kdyby několik stovek metrů za plochou, kde turnaj probíhal, nestál vysoký panelák s obrovskou cedulí: Futurum Kolín - 50 obchodů...).
Nicméně to byl ale asi ten nejlepší zážitek v poslední době. Vřele doporučuji...
Siwa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama