Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Duben 2010

D

30. dubna 2010 v 17:49 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Omlouvám se za krátkost článku, ale musím dělat ještě něco jiného, takže dneska jenom D!

Úryvek z knihy Levá ruka boží

30. dubna 2010 v 17:11 | Siwa
Už dávno jsem zahlédla na plakátech v metru (podél eskalátorů :-)) obal knihy Levá ruka boží od Paula Hoffmana. Obal mě zaujal, našla jsem si recenze a názory na tuhle knihu. Našla jsem víc negativních než těch pozitivních... bohužel. Četla jsem docela pěknou kladnou recenzi, na kterou pak byly názory typu: "Vidím, že KK (knižní klub) zaúřadoval..." Myslím si, že se rozhodně nenechal podplatit (ale když nad tím přemýšlím, je to docela dobře možné). Bylo i pár dobrých názorů, takže kniha určitě není tak hrozná, jak o ní některé jazyky tvrdí.
Téma se mi zdálo zajímavé, proto jsem si knihu koupila a zhltala ji jako výborný oběd. Mňam, mlask...
Ještě než jsem si ji koupila, našla jsem úryvek. A tady ho máte:


Můj oblíbený vtip

25. dubna 2010 v 12:06 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Už dávno jsem někde našla jeden vtip a doteď si ho pamatuju, což už je co říct. Tak se o něj s vámi podělím. Podle mě je opravdu vtipný :-D:

- Co bys dělal, kdybys byl poslední člověk na Zemi?

- Asi bych umřel hrůzou, kdyby zadrnčel zvonek u dveří...


Cassandra Clare

25. dubna 2010 v 11:41
Cassandra Clareová

- Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Teheránu, hlavním městě Íránu,
- Velkou část svého dětství strávila cestováním kolem světa. Ještě, než jí bylo 10 let, vystřídala bydliště ve Francii, Anglii a Švýcarsku. Protože se tak často stěhovali, našla útočistě v knížkách a ani na krok se bez nich nehnula.
- Jeí oblíbená díla jsou knihy sester Bronteových, Letopisy Narnie, knihy od Tolkiena, Kroniky Prydainu a série Probuzení Tmy od Susan Cooper.
- Na střední škole v Los Angeles psávala příběhy k pobavení svých spolužáků. Jedním z nich byl i epický román nazvaný "Nádherná Cassandra", založený na stejnojmenném příběhu Jane Austen (Odtud také později převzala svůj umělecký pseudonym).
- Po škole žila v Los Angeles a New Yorku, pracovala v různých zábavných časopisech a dokonce v některých poněkud podezřelých plátcích, kde psala o zálibách Brada a Angeliny a o výstřelcích v šatníku Britney Spears.
- Na románu City Of Bones (Město z kostí) začala pracovat v roce 2004 - inspirovalo ji urbanistické prostředí Manhattanu, jejího nejoblíbenějšího města.
- Psaní fantasy se plně začala věnovat roku 2006.
- Její první vydané dílo byl krátký příběh "Dívčí průvodce k přemožení Temného Pána" v Beanově sbírce humoristické fantasy.
Cassandra Clare- Nerada pracuje sama doma, protože ji neustále rozptylují televizní reality show a skotačení jejích dvou koček, takže většinou píše v místních kavárnách a restauracích.
- U nás vyšla zatím jen jedna její kniha, ale v Americe už jich napsala dost (celou trilogii Nástroje smrti, Město padlých andělů, Mechanický anděl, Měchanická princezna, Mechanický princ - tato série ještě nění vydaná... myslím - 1. díl - Mechanický anděl vyjde asi 7. září 2010, ...)


Její oficiální stránky najdete ZDE (jsou v angličtině :-)).
Jinak moc, moc, moc, moc pěkný blog soustředící se pouze na Cassandru Clareovou a její díla najdete TADY.

Anthony Horowitz

23. dubna 2010 v 23:16 | Siwa
Anthony Horowitz

- narodil se 5. dubna 1956 ve Stanmore, Middlesex
- je velice plodný britský spisovatel a scenárista. Jeho zřejmě nejúspěšnějším dílem jsou knihy o mladém agentovi Alexu Riderovi
- také často píše pro televizi, mimo jiné i pro u nás uváděné a oblíbené seriály, jako jsou Vraždy v Midsomeru, Poirot nebo Foylova válka.

     
 Bibliografie:

TEMNÝ DVOREC
Tajemství Temného dvorce
Návrat do Temného dvorce

ALEX RIDER
Stormbreaker
Akademie Point Blanc
Ostrov kostlivců
Orlí úder
Škorpion
Vesmírná archa
Hadí hlava
Crocodile Tears (vyšlo zatím pouze v originále)
Yassen (plánované)

SÍLA PĚTICE
Nekropole

DIAMANTOVÍ BRATŘI
Sokolův malteser
Veřejný nepřítel číslo dvě
South by south east
Francouzské cukroví
The blurred man
Vím, co jsi dělal minulou středu
Tři z Diamantových
Řek, který ukradl vánoce

Jenny-Mai Nuyen

23. dubna 2010 v 22:18 | Siwa
Jenny-Mai Nuyen

Narozena: 1988 v Mnichově.
- je dcerou německo-vietnamských rodičů.
- příběhy začala psát už v pěti letech a ve třinácti vytvořila svůj první román. Jako nadšená fanynka fantasy hltala všechna díla svých literárních vzorů: od Lloyda Alexandera přes Michaela Endeho a Jonathana Strouda až po díla Christophera Paoliniho.
- román Nijura - Dědictví koruny elfů začala psát v šestnácti letech.
- studuje film na univerzitě v New Yorku a pracuje na dalším románu.

U nás jsou jen dvě její knihy (Dračí brána a Nijura - Dědictví koruny elfů), ale v německu vydala ještě další knihy:
Rabenmond - Der magische Bund
Die Sturmjäger von Aradon - Feenlicht
Nocturna - Die Nacht der gestohlenen Schatten

Jak jsem četla v němčině stručné obsahy těchto knih, naštvalo mě, že ještě nejsou u nás. Vypadají docela zajímavě a doufám, že budou na poličkách knihkupectví co nejdříve. (Možná sem za pár dní dám přeložený stručný obsah, ano? Ale nevím to jistě.)

Její oficiální stránky:

22. dubna 2010 - Den Země

23. dubna 2010 v 20:40 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Omlouvám se, že článek na téma Den Země píši až den potom, ale včera jsem neměla čas.
Nejdřív pár informací pro seznámení s tímto svátkem:
Den Země je každoročně 22.dubna. Vyhlásil se r. 1969 - John McConell trval na tom, aby se slavil svátek naší planety, Země. Dokonce vytvořil i její vlajku (je to spíše SYMBOL než například vlajka EU nebo České republiky):
První Den Země byl slaven v San Franciscu.
Je to hlavně ekologicky zaměřený svátek, kdy oslavujeme jaro a samozřejmě planetu Zemi. Ze všech stran na nás v tento den útočí ekologické letáky, informace, obrázky a podle mě se spousta lidí díky tomu aspoň trochu zamyslí na problémy naší planety (jako jsou odpady, znečištění ovzduší, globální oteplování - o kterém se teď všichni hádjí, ale to v jiném článku,...). Což je dobře, protože některé věci se DAJÍ řešit, ale lidi si to neuvědomují.
Například nám většina učitelů musel ke Dni Země něco říct: češtinářka nám vytiskla stručné informace o tomto svátku a povídala o válce ve Vietnamu, která s tím dost souvisí.
Matikářka nám řekla, že každý by měl něco k tomuto dni říct, a nakonec nám řekla, že tedy budeme počítat (a znělo to tak, že to bude mít aspoň nějakou souvislost se Zemí - např. objem země nebo co já vím) a nakonec jsme počítali hmotnost borových polen :-/. A fyzikář pro nás měl prezentaci o elektroodpadu a jeho třídění. Ostatní učitelé nám nic neřekli...

To je asi tak všechno ke Dni Země. Doufám, že jste se v tento svátek také dozvěděli něco nového a docela zajímavého.

To nejmenší...

23. dubna 2010 v 20:11 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Nejmenším organismem, který vědci považují za skutečně "živého a žijícího" jsou bakterie - MYKOPLAZMY (Mycoplasma laidlawii).
MYKOPLAZMA - nejmenší živý (podle vědců) organismus na zemi měří napříč pouhých 0,0002 mm (pro SROVNÁNÍ: Do jedné tečky za větou se jich vejde asi 5000.)
mykoplazmy

Henry H. Neff - Tajemství gobelínu: Probuzení Astarotha

20. dubna 2010 v 16:55 | Siwa |  Knihy

Henry H. Neff - Tajemství gobelínu: Probuzení Astarotha

Henry H. Neff

Tajemství gobelínu

- Probuzení Astarotha -

K této knize jsem se nutila několik týdnů. Říkala jsem si: "Mám si to přečíst… nemám si to přečíst…" Nakonec jsem se rozhodla to zkusit. "Ostatně, kdykoliv to můžu přeci zase vrátit do knihovny," uvědomila jsem si. Většinu knih si totiž půjčuju s městské knihovny.
Hned v první kapitole se něco stane, což mě upoutalo, jinak bych knihu odložila. Miluju fantasy žánr, ale zároveň mě moc nelákají příběhy "ze současnosti". Když mě ale nějaká upoutá, musím před tím spisovatelem smeknout :-).


Pravá nebo nepravá kožešina?

17. dubna 2010 v 19:48 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Nedávno jsem se podívala na jedny stránky s kožichy, kde byla i diskuse na toto téma.
Budu se snažit být nezaujatá, i když já osobně pravé kožešiny nemám ráda (důvod napíšu na závěr).
PRAVÁ KOŽEŠINA
+ ekologický produkt, který se rozloží v přírodě
+ je to obnovitelný zdroj, než například umělá vlákna z ropy
- ALE: pokud by se teroeticky všechna zvířata toho druhu (třeba norek) vyhubila, další norky už bychom nesehnali, takže to zase tak moc velký obnovitelný zdroj není
+ umělé chovy, zvířata se chovají na velkých farmách
- ALE: zkuste se vcítit do takového malého tvorečka jako třeba - zase - norek. Narodíte se, krmí vás, žijete až do té doby, než jste výborným kandidátem na stáhnutí z kůže a vyrobí se z vás kožich. Copak zvířata nemají práva? Myslím si, že mají. Tak proč se tohle trpí?
Kdysi, v době pravěku, lidé zvířata zabíjet MUSELI, protože neměli jiné zdroje, do čeho by se mohli obléct. (Len byl "objeven" až po nějaké době.) A navíc zvířat bylo víc než dnes!
Dnes už nepotřebujeme kůže a kožichy. Je to jen jakýsi symbol bohatství a rozmařilosti. Dnes už máme jiné zdroje - rostliny, umělá vlákna. A zvířat je ještě k tomu čím dál méně. A proč? Protože je vybíjíme kvůli kůži a kožešinám, ničíme jejich přirozené prostředí a vyháníme je jinam, kde se oni nedokáží přizpůsobit.
+ rychlé zabíjení
- ALE: našla jsem komentář, kde se jeden člověk k tomuto vyjadřoval, že pokud je zabití rychlé, nevidí potíž. Částečně se k tomuto názoru přikláním. Aspoň to tolik nebolí.
Mnoho z nás vidělo záběry z Číny. Viděli jste ale záběry z Norska nebo třeba Dánska? I když se na těchto videích děje všechno docela přijatelně, tak (teď budu mluvit zase jen TEORETICKY) copak se nedá natočit video, kde bude všechno OK, abyste pak nebyli terčem ochránců práv zvířat, a přitom byste měli farmu se stejnými podmínkami jako např. v Číne? Jde to nebo ne? Vím, tohle je přehnané, jen jsem napsala názor.

Jinak na závěr: Pravé kožešiny nemám ráda, protože je to prostě hrozné. Přestavte si, že by existovali mimozemšťané, obyvatelé jiné planety na mnohem vyšší úrovni než my, vetřeli by se na Zemi a udělali si z nás domácí mazlíčky. Někteří by měli pohodlí, jiní by byli vybíjeni kvůli něčemu, čemukoliv, jenom proto, že to mimozemšťané nemají a chtějí si z toho něco vyrobit. Neumím si představit (a ani nechci), že bych já byla zrovna ta z těch, kteří by byli vybráni pro zabití kvůli kůži na kabelky pro mimozemšťanské paničky...

Jak dát na blog značky ♥,♣,♂,♀,◄ atd.?

17. dubna 2010 v 11:41 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Tohle je snad nejjednodušší návod - stačí zmáčknout Alt a nějaké číslo... a pustit!

Alt + 1 = ☺
Alt + 2 = ☻
Alt + 3 = ♥
Alt + 4 = ♦
Alt + 5 = ♣
Alt + 6 = ♠
Alt + 7 = •
Alt + 8 = ◘
Alt + 9 = ○
Alt + 10 = ◙
Alt + 11 = ♂
Alt + 12 = ♀
Alt + 13 = ♪
Alt + 14 = ♫
Alt + 15 = ☼
Alt + 16 = ►
Alt + 17 = ◄
Alt + 18 = ↕
Alt + 19 = ‼
Alt + 20 = ¶
Alt + 21 = §
Alt + 22 = ▬
Alt + 23 = ↨
Alt + 24 = ↑
Alt + 25 = ↓
Alt + 26 = →
Alt + 27 = ←
Alt + 28 = ∟
Alt + 29 = ↔
Alt + 30 = ▲
Alt + 31 = ▼
A když budete pokračovat dál, budete už mít, myslím, jenom písmena nebo znaky jako , nebo ! apod. Něco pro ukázku:
Alt + 33 = !
Alt + 34 = "
Alt + 35 = # atd.

Irská hudba

16. dubna 2010 v 19:43 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Brouzdala jsem na netu a hledala keltskou/irskou hudbu. A našla jsem tohle. Je to moc pěkné.

Hudební skupina: The Corrs

Píseň: Joy of life


Anthony Horowitz - Síla Pětice - Temnota (kniha třetí)

12. dubna 2010 v 18:30 | Siwa |  Knihy

Anthony Horowitz - Síla Pětice - Temnota

Anthony Horowitz

Temnota

- kniha třetí -


Temnota, třetí kniha série, začíná pár měsíců před koncem Zlověstné hvězdy.
Dvojčata Scott a Jamie vystupují v divadle Reno jako telepati. Samozřejmě si všichni myslí, že je v tom nějaký trik a marně si lámají hlavu s tím, jak by mohly ty své kousky provádět. V tom ale není žádný trik!

12.dubna 2010

12. dubna 2010 v 18:24 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Tak dnes jsem se konečně odhodlala dát jednu ze svých prvních povídek na Liter.cz. Nejdřív jsem váhala, ale pak jsem přemohla stud a dala to tam. Řekla jsem si: "I kdyby to byla sebevíc hrozné, nikoho to nebude zajímat. Prostě to kdyžtak nebudou číst a hotovo! Je tam tolik povídek, že té mé si ani nevšimnou." Doufám, že to je částečně pravda. Jinak budu ty povídky uveřejňovat i tady, ale nejdřív si počkám na ohlasy na tu první. Jestli si ji chcete přečíst, tak ji najdete tady:
http://liter.cz/Povidky/283461-view.aspx
BERTE PLS OHLEDY NA TO, ŽE NEJSEM NĚJAKÁ PROFESIONÁLKA.
Jestli se líbí a nejste přihlášeni, pište komentáře klidně sem. Budu moc ráda.

Anthony Horowitz - Síla Pětice: Zlověstná hvězda (kniha druhá)

12. dubna 2010 v 14:45 | Siwa |  Knihy

Anthony Horowitz - Síla Pětice - Zlověstná hvězda

Anthony Horowitz

Síla Pětice - Zlověstná hvězda

- kniha druhá -

Když Matt Freeman, čtrnáctiletý chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, uzavřel Krkavčí bránu, kterou skoro prošlo zlo - Staří, doufal, že bude dál žít normálně. Ale tak se nestane, protože existuje ještě jedna brána, která se má za chvíli otevřít.

Christopher Paolini

11. dubna 2010 v 17:12 | Siwa

Christopher Paolini


Christopher Paolini

Narozen: 17. listopadu 1983 v jižní Kalifornii
Díla: Tetralogie Odkaz Dračích jezdců - Eragon, Eldest, Brisingr a ještě nevydaná 4. kniha
více? klik na Celý článek!

Literární útvary A - C

11. dubna 2010 v 16:21 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Seznam literárních útvarů a žánrů od A po C:

Seznam autorů a knih

11. dubna 2010 v 14:23 | Siwa

A:

B:

BLACKOVÁ HOLLY

BOTTERO PIERRE
Dívka dvou světů

BRADFORD CHRIS
Cesta válečníka (Mladý samuraj #1)
Cesta meče (Mladý samuraj #2)

BRETT PETER V.
- Tetovaný (Démonská trilogie #1)

BUJOR FLAVIA
- Kameny osudu

BURDOVÁ MICHAELA
- Věž zkázy (Křišťály moci #3)

C:

CAMPBELL ALAN

- Město z popela (Nástroje smrti #2)
- Město ze skla (Nástroje smrti #3)

COLLINSOVÁ SUZANNE
- Vražedná pomsta (Hunger games #2)
- Síla vzdoru (Hunger games #3)

Č:

ČERMÁKOVÁ MICHAELA

D:

E:

F:

FITZPATRICKOVÁ BECCA
- Zavržený (Nora Greyová #1)

FLANAGAN JOHN
- Hořící most (Hraničářův učeň #2)
- Ledová země (Hraničářův učeň #3)
- Nositelé dubového listu (Hraničářův učeň #4)
- Výkupné za Eraka (Hraničářův učeň #5)
- Čaroděj na severu (Hraničářův učeň #6)
- Obléhání Macindawu (Hraničářův učeň #7)
- Halt v nebezpečí (Hraničářův učeň #9)

G:

H:

HOFFMAN PAUL
- Levá ruka boží (Cale #1)

- Nekropole (Síla Pětice #4)

CH:

I:

J:

K:

L:

LANGRISHOVÁ KATHERINE

M:

N:

NEFF HENRY H.
- Na pokraji zkázy (Tajemství gobelínu #2)

O:

P:

- Eragon (Odkaz Dračích jezdců #1)
- Eldest (Odkaz Dračích jezdců #2)
- Brisingr (Odkaz dračích jezdců #3)

PATTERSON JAMES
- Maximum Ride

PIERCEOVÁ MEREDITH ANN

Q:

R:

ROSOFFOVÁ MEG

S:

T:

U:

V:

W:

X:

Y:

Z:


Barva na blog? Vyber si...

8. dubna 2010 v 18:32 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Máte představu o designu svého blogu a "vaše" barva není v nabídce např. písma nebo stránky? Zajdi na http://www.ladylony.com/seletordecores.htm, kde najdeš tabulku s nekonečně mnoho odstíny barev. Najdi tu svou, klikni a zkopíruj kód do kódu barvy např. písma. Je užitečné mít tuhle stránku kdykoliv po ruce, protože se tam dá najít opravdu mnoho odstínů všech barev.