Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Setkání s Irenou Fuchsovou - 22.3.2010

22. března 2010 v 14:21 | Siwa |  Slovo za slovem 2010
Tak dneska jsme měli ve škole besedu...
V Kolíně nedávno byla literární soutěž - Proč se Kolín jmenuje Kolín, aneb fantazii se meze nekladou. Přihlásila jsem se a napsala krátkou povídku (k přečtení zde), proto mě také naštvalo, když se práce naší školy nepřijaly do soutěže. Stala se nějaká chyba (naše práce dorazily, ale zapomnělo se na ně). Proto k nám dnes přišla na návštěvu spisovatelka Irena Fuchsová (její stránky jsou zde), četli jsme naše díla, která se pak vyhodnocovala. Já jsem sice nic nevyhrála, ale čestné uznání získal můj kamarád Jirka. Měl opravdu pěknou povídku, a i když se mi to uznává těžko :-), měl ji mnohem hezčí.
Pak paní Fuchsová vyprávěla o svých spisovatelkých začátcích a o všem možném. Je optimistická, bylo to na ní vidět. Pořád se mile usmívala a dělala vtipy. Myslím si, že těch dvacet, možná více, lidí, kteří v učebně byli s ní, na ty dvě a půl hodiny budou mile vzpomínat. Dala nám totiž spoustu rad (a nejen pro začínající spisovatele, ale i do života "obyčejných" lidí).
Moc se mi líbilo:
- psaní je jako porod... - neví se, jak dítě bude vypadat, ale matka už ho přesto chce držet v náruči a má ho ráda ještě dřív, než se dítě narodí...
- psaní, vymýšlení příběhu, je jako vaření... - něco se uvaří, a to je ten základ, který autor vytiskne. Pak se musí ochutnat a dokořenit...
Paní Irena Fuchsová má moc pěkné postřehy, moc hezké rady. které si jistě zapamatuju a budu se jimi řídit. Mám v plánu si přečíst její knihu, která vyjde tenhle duben - Když syn píše líp než máma.
Besedu ukončila naše paní ředitelka slovy: "Díky téhle besedě jsem si uvědomila, že všechno zlé je pro něco dobré. Nebýt toho, že nám naše práce nezapočítali do toho hlavního kola soutěže, neměli bychom tady tak skvělou návštěvu."
A měla pravdu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama