Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

PETA

10. března 2010 v 17:42 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals)

PETA je s více než 2 miliony členů a podporovatelů největší organizací bojující za práva zvířat na světě.
Tato organizace byla založena r. 1980 v USA.
PETA zaměřuje svou pozornost na čtyři oblasti, v nichž podle jejích zjištění zvířata trpí nejvíce: na farmy a továrny (chov zvířat za účelem zpracování masa a dalších produktů), laboratoře (testování zvířat pro kosmetiku, drogerii, léky,...), oděvní průmysl (kožešiny a její získávání) a na zábavní průmysl (cirkusy apod.) Pracuje také na řadě dalších otázek, včetně krutého zabíjení bobrů, ptáků a dalších "škůdců", atd.

PETA působí prostřednictvím veřejného vzdělávání, výzkumu, záchrany zvířat, speciálních akcí, legislativy (= soubor platných zákonů), zapojení známých celebrit a protestních kampaní.

Dosti diskutovaným případem je obchod s kožešinou. Ročně jsou vybíjeny desítky tisíc stva narozených polárních tuleňů. Například v Číně, kde neexistuje žádná legislativa, jsou psovité a kočkovité šelmy, chované na farmách, zaživa stahovány z kůže bez použití anestetik. ATD., ATD....
V ČR se těmito případy zabývá mj. celostátní nepolitická nezisková organizace pro ochranu zvířat Svoboda zvířat (klikni, pokud chceš o ní vědět víc) nebo nevládní, nezisková organizace se statutem nadace Nadace na ochranu zvířat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama