Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

John Flanagan - Hraničářův učeň 1: Rozvaliny Gorlanu

22. března 2010 v 15:53 | Siwa |  Knihy

J. Flanagan - Hraničářův učeň 1: Rozvaliny Gorlanu

John Flanagan

HRANIČÁŘŮV UČEŇ

Kniha první

Rozvaliny Gorlanu

Will je sirotek. Společně s ostatními kamarády se těší na významný den, kdy si je vyberou mistři různých řemesel a oni se tak stanou jejich učni. Kdyby si je nikdo nevybral, museli by do rodiny nějakého obyčejného sedláka. Will tohle nechce. Chce se stát rytířem a jít tak ve stopách svého otce, kterého nikdy nepoznal. Bohužel ho kvůli jeho malému vzrůstu do bojové školy nevezmou. Zato o něj má zájem Halt, tajemný hraničář. Willovi nezbývá nic jiného, než se stát jeho učněm. Je to pořád lepší než pracovat někde na poli.
Halt ho učí zacházet s hraničářskými zbraněmi jako je: dlouhý zakřivený luk a šípy, maskovací pláštěnka, vrhací a saxonský nůž. Jeho novým kamarádem se stane pony jménem Cuk. Pomůže mu vystopovat děsivé tvory, kterým pán Deštných a temných hor, Morgarath, nařídil zabít krále Araluenu. Willovi se umění zacházet s hraničářskými zbraněmi bude hodit.Můj názor: Tahle série se mi zalíbila už od začátku. John Flanagan dokáže opravdu k příběhu připoutat a nepustit, dokud nemáte celou knihu přečtenou :-). Jen, co jsem dočetla první díl, běžela jsem pro druhý, pak třetí, čtvrtý, pátý, šestý... a pak jsem nějakou dobu čekala, než Flanagan napíše sedmý díl. Ten už mám také přečtený a ráda bych ho sem dala. Nejdřív sem ale musím dát i předešlé díly, abyste věděli, o co jde :-). Mladého Willa jsem si zamilovala od první chvíle. Příběh pobaví i poučí. Doporučuji ho každému příznivci (klidně i nepříznivci) fantasy literatury. John Flanagan se tímto stal mým dalším nejoblíbenějším spisovatelem...

Hodnocení:

99%

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jáchym  Blabol Jáchym Blabol | 25. září 2010 v 18:23 | Reagovat

Moc se mi to nelíbilo.Jen opsala co bylo vzadu na vazbě.A ke článku"Můj názor"mám uplně stejné mínění.

2 SIWA SIWA | 30. září 2010 v 14:01 | Reagovat

Copak vadí, když sem dám autorovu anotaci? No, je to už změněno, kdyby se náhodou našel ještě někdo, komu to vadí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama