Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Mont - Saint - Michel (Francie)

5. února 2010 v 10:14 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

V Evropě je spousta zajímavých míst. Některá z nich jsou vážně moc hezká a kdybych mohla, jela bych tam hned teď! Např.: i malý ostrůvek v Normandii - Mont-Saint-Michel.

MONT-SAINT-MICHEL (Francie)

...ostrůvek a na něm klášter v jihozápadní Normandii


V jihozápadní Normandii ve Francii (2 kilometry) se nachází skalnatý ostrůvek. Kaple zde stála již v 8.stol.
Legenda říká, že ji založil biskup Aubert z Avranches (na příkaz sv. Michala, který se mu zjevil ve snu). Na paměť této události se ostrůvek Mont Tombe přejmenoval na Mont-Saint-Michel.
Vršek výspy je ověnčen jednou z nejpůvabnějších francouzských památek - románsko-gotickým klášterem a kostelem benediktů. Na vrcholu věže je socha sv. Michala. Pod věží se klikatí uličky, ve kterých najdeme mnoho obytných domů, zahrad, teras, hotelů a restaurací.
Za dob Napoleona sloužil klášter jako vězení.
Další hodně oblíbenou atrakcí je příliv a odliv. Za odlivu se odkryje 15km dna zálivu, takže se odedávna dalo na ostrůvek přejít suchou nohou.
Často se stávalo, že přílivové vlny, ženoucí se rychlostí cválajících koní, zaskočily poutníky uprostřed cesty a utopily je. Říká se, že jednu z obětí zachránila Matka Boží, která ji vyzvedla nad vířící mořskou hladinu a odnesla do bezpečí.
Dnes spojuje ostrov s pevninou umělá šíje, která byla nasypána v 70. letech 19. století. Když příliv vrcholí, je i ona pod vodou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama