Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Únor 2010



Delfíni

23. února 2010 v 17:07 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

OCHRANA DELFÍNŮ


Delfíni bezesporu patří k nejinteligentnějším mořským savcům na světě. Každoročně jich je ale mnoho zabito, částečně nechtěně, částečně plánovitě a často velmi brutálním způsobem…

Jaguár

23. února 2010 v 17:01 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

OCHRANA JAGUÁRA

Jaguár stojí v pralesních oblastech na samém vrcholu potravní pyramidy. Ničením těchto pralesů ubývají živočichové, kterými se jaguáři živí. Ubývá mu tedy potrava a navíc se mu zmenšuje území, ve kterém je zvyklý lovit. Navíc domorodci, kteří se na tyto vymýcené plochy přemisťují, kladou do okolí pasti na zvířata, která jim slouží jako potrava. Často se do těchto pastí chytnou i vzácná zvířata.
Překrásná jaguáří kožešina byla dlouhou dobu oblíbeným materiálem mnoha módních návrhářů. V roce 1968 se podle statistik prodalo po celém světě na 39 000 jaguářích kůží.
Dokud půjdou tyto kůže na odbyt, hrozí, že pytláci vystřílejí v malých rezervacích celou místní populaci jaguárů.
Pokud by ale poptávky na jejich kůže značně klesly, možná by si tak mohlo obrovské množství těchto překrásných zvířat oddychnout a dál žít svůj vlastní život, aniž by se museli bát a prchat před lovci kožešin.


Obchod s kožešinami

23. února 2010 v 16:53 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

OBCHOD S KOŽEŠINAMI

Každoročně je spousta zvířat zabíjena jen pro svou krásnou srst. Mnohé druhy jsou kvůli obchodu s kožešinami na pokraji vyhubení.


15. února 2010

15. února 2010 v 16:47 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Ahojky,

už jsem dlouho nepsala, že? Ale pochybuju, že by vás to stejně zajímalo :-D. Nicméně se potřebuju někdy "vypsat". Takže začnu (předem s omlouvám, pokud to s tím psaním nějak přeženu :-), ale doufám, že se udržím)
V pátek - 12.2.2010 jsem dokončila jeden strašně velký 'projekt'. Zabralo mi to víc jak šest měsíců, ale teď jsem ráda, že jsem s tím začla. Nebudu říkat, co to je, ještě byste se mi smáli :-D. Ostatně mi to do konečné fáze bude ještě chvíli trvat. Aspoň........ pár měsíců určitě.
Už se vám někdy stalo, že jste byli v tak ohromné euforii, že jste celý den nevnímali nic než jen a jen svou radost a usmívali jste se i na svého největšího nepřítele??? Já ano - dneska.
Tak vidíte... dneska jsem se s psaním udržela, ale příště to neslibuju :-). Dnes jsem se dokázala vyjádřit jen několka větami, takže to je můj pokrok..... :-)

Cassandra Clareová - Město z kostí

14. února 2010 v 15:04 | Siwa |  Knihy

V pondělí jsem byla ZASE v knihovně, což je moje dost oblíbené místo. Sice ještě chodím do dětského oddělení, ale za třičtvrtě roku už budu moct k dospělákům. Jelikož v knihovně trávím dost času, troufám si říct, že si všimnu každé novinky a každé nově zakoupené knihy. Tak jsem si řekla, že bych mohla sledovat novinky v literatuře. Například jsem narazila na jednu docela zajímavou knihu (obsah jsem napsala sama, protože nejsem moc velikým příznivcem kopírování článků, pokud k tomu nejsou rovnou určeny)…


Město z kostí (1. Díl trilogie Nástroje smrti)

Cassandra Clareová


Mont - Saint - Michel (Francie)

5. února 2010 v 10:14 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

V Evropě je spousta zajímavých míst. Některá z nich jsou vážně moc hezká a kdybych mohla, jela bych tam hned teď! Např.: i malý ostrůvek v Normandii - Mont-Saint-Michel.